V našem regionu totiž začínají jarní prázdniny a mnoho školáků i jejich rodičů je chtějí prožít na horách. Zvláště, když jsou tak vynikající podmínky a dostatek sněhu. Jak to ve skiareálech před víkendem a prázdninami vypadá?

Na Plešivci leží v současnosti kolem jednoho metru sněhu a ve skiareálu jsou velmi dobré podmínky pro malé i velké lyžaře, kteří si tu mohou vybrat podle zkušeností některou ze šesti otevřených sjezdovek. K dispozici je servis i půjčovna lyží.

Na Klínovci je kolem půldruhého metru sněhu a rovněž výborné podmínky pro lyžování. V provozu jsou všechny lanové dráhy a dále lyžařské vleky E, F, VL 500, VL 1000, Za Prahou a Hranice. Denně je večerní lyžování od 16:00 do 21:00 na vleku F.

Příjezdové komunikace do areálu jsou v současnosti bez problémů sjízdné. Momentálně je ale ze směru od Chomutova uzavřena silnice u Výsluní, doporučujeno je využít silnici přes Hradiště, Kovářskou a Vejprty. V provozu všechny linky skibusu. Skipas si můžete koupit on-line bez font u pokladen.

Rodinný areál Novako na Božím Daru vítá každého milovníka sportu a zábavy a momentálně nabízí přes 120 centimetrů sněhu. Zaměřujeme se zejména na rodiny s dětmi a začátečníky. V provozu je malý i velký vlek včetně koberce a snowtubing.

Cenu v podobě mobilního telefonu si z rukou radního pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky Josefa Janů převzala Hanka Pechmanová z Karlových Varů, která natočila originální video s názvem „Jdu za svým snem“.
Vyhrál snímek o cestě za snem

Klidnější lyžování nabízí rovněž skiareál Skipot v Potůčkách s téměř jedním metrem sněhu. Nechybí tady ani dětská sjezdovka pro úplné začátečníky. A velmi dobře si můžete v současnosti i v Perninku nebo v Jáchymově – Novém Městě. Za lyžováním se můžete vypravit také do Mariánských Lázní. Denní provoz skiareálu Mariánky je od 9 do 16. V provozu je celý skiareál, kabinková lanovka a sjezdovka Krakonoška, oba lyžařské vleky,a celý Slalomák, dětský skipark s dětskými lanovými vleky a lyžařským kolotočem. Prodej skipasů je k dispozici online.

Na jarní prázdniny je na Sokolovsku nachystané Ski Centrum Bublava, která i přes oteplení hlásí naprosto ideální podmínky. Na svazích leží 95 centimetrů sněhu a otevřeno je každý den od 9 do 20 hodin. V provozu je celý areál včetně sedačkové lanovky, dětského parku a nejobtížnějšího Velkého Bleibergu.

Na víkend opět otvírá i skiareál Lišák v sousední Stříbrné, kde na svazích leží 60 cm sněhu. „Pokud bude příznivé počasí, otevřeno zůstane i přes jarní prázdniny,“ uvedla provozovatelka stříbrského Lišáka Dana Izáková.

Na Sokolovsku můžete na svaz zavítat i do skiareálů Krajka nebo Saporo. Ty také hlásí upravené sjezdovky s třiceticentimetrovou sněhovou pokrývkou. O víkendu je otevřeno je od 9 do 20 hodin včetně oblíbeného večerního lyžování.

Ilustrační foto.
Se zimou přibylo lidí bez práce