V provozu už je tak například božídarská sjezdovka Hranice, Skiareál Klínovec nebo oblíbené rodinné středisko Novako na Božím Daru. Uzavřen stále zůstává komplex Plešivec. Kvůli nadcházející oblevě bohužel ale sleze podle předpovědí meteorologů sníh až do výšky 800 metrů a dá se předpokládat, že zmizí sníh i na známých božídarských otevřených pláních.

Zatímco v pátek bylo podle majitelky Novaka Pavlíny Novákové počasí přímo pohádkové, v sobotu se Krušné hory ponořily do mlhy. „Otevřeli jsme už minulý víkend, a i když je před Vánocemi, návštěvnost byla velmi vysoká. Zatím to letos vypadá na pěknou zimu,“ konstatovala podnikatelka.

Připomněla, že loňská sezóna byla kvůli špatným klimatickým podmínkám velmi mizerná. „Od 1. do 19. ledna jsme měli například úplně zavřeno. Sezónu jsme pak ukončovali k poslednímu březnu,“ posteskla si provozovatelka skiareálu a dodala: „Stále jsme ale optimisté, i když vnímáme, jak se klima na naší planetě mění a že zimy jsou stále teplejší. Když vidíme, jak se i ve Francii zavírají některá lyžařská střediska, jsme z toho přece jen poněkud nervózní.“