Pokud je hostem kuřák, má rovněž možnost si zapůjčit a po celou dobu pobytu si vyzkoušet zařízení IQOS.

Koncept IQOS friendly hotelu se neomezuje jen na pokoje. Užívání bezdýmných produktů je možné i v hotelové kavárně a baru. Carlsbad Plaza se svou novou aktivitou připojuje k projektu „Karlovy Vary – Město bez kouře", jehož cílem je motivovat kuřáky, aby udělali důležitou pozitivní změnu ve svém životě a přestali kouřit, nebo aby alespoň zvolili méně škodlivé alternativy užívání nikotinu.

Každý z pokojů pro IQOS kuřáky je vybaven „heetelníkem“, tedy nádobou na použité tabákové náplně. Kuřák klasických cigaret si má dokonce možnost zapůjčit a po celou dobu pobytu si vyzkoušet IQOS. Užívání bezdýmných produktů je možné i v hotelové kavárně a baru.

„Naše nové IQOS friendly služby nejenže respektují potřeby našich hostů preferujících bezdýmné produkty, ale také odpovídají naší vizi podporovat naše hosty ke změně ke zdravějšímu životnímu stylu. Současně je to v souladu s naší vizí poskytovat inovativní služby,“ říká Jindřich Křováček, Director of Sales & Marketing Hotelu Carlsbad Plaza.

Hotel se novou aktivitou snaží podpořit i projekt „Karlovy Vary – Město bez kouře". Podle vedení hotelu jde o iniciativu města zaměřenou na podporu zdravého životního stylu mezi obyvateli i návštěvníky města. Hlavním cílem je motivovat lidi k zanechání kouření a ke zdravějšímu životnímu stylu, což je v Karlových Varech, známými svým lázeňským dědictvím, zvláště důležité.