Pro většinu hoteliérů byla letošní zima tragická. Nyní doufají, že letní sezona bude podstatně lepší, ovšem podle nich tomu zatím nic nenasvědčuje.

„V zimě u nás bylo zhruba o 40 procent méně lidí, než tomu bylo v předchozím roce. Momentálně je těžké odhadnout, kolik lidí se u nás ubytuje přes léto, ale věříme, že to bude lepší než v zimě. Nějaké rezervace na letní měsíce už jsou, ale zatím jich je málo,“ uvedl zaměstnanec z Hotelu Monika v Jáchymově.

O poznání lepší situace je v toužimském penzionu Vladař. Zde si také přichystali některé novinky pro cyklisty. „Nabízíme bohatý program cyklistům, kterých je každým rokem víc a víc. Už máme některé pokoje zamluvené na léto, ale volná místa stále ještě určitě jsou. Doufám, že se penzion zaplní,“ konstatovala provozovatelka penzionu Jaroslava Slepičková.

Lidé se shodují, že většina z nich dá v letošním roce přednost výletům a prázdninám v České republice. Z finančních důvodů si nemohou dovolit prožít dovolenou v zahraničí.

„Bohužel finanční krize dopadla i na podnik, ve kterém pracuji. Kvůli tomu letos nepojedeme na dovolenou k moři, ale spíše budeme podnikat denní výlety v České republice. Vyjde to samozřejmě levněji a navíc je u nás mnoho míst, která stojí za to navštívit. Snad se v kraji začne finanční situace lepšit,“řekl Štěpán Lehečka z Karlových Varů.