Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hra o čas, neb losovačka číslo 2?

Karlovy Vary - Od června vybírá kraj ředitele dětského domova. Výběrové řízení už dvakrát zrušil

3.10.2014 3
SDÍLEJ:

Poněkud rušno je teď kolem Dětského domova Karlovy Vary a Ostrov (ostrovský objekt)Foto: Vladimír Meluzín

Jako v Jiříkově vidění si musí připadat Vilibald Schlapák, který se už dvakrát přihlásil do výběrového řízení na ředitele Dětského domova Karlovy Vary Ostrov. A potřetí svou účast v této nastavované výběrové kaši velmi zvažuje. Karlovarský kraj jej poprvé vyhlásil 3. června. Kvůli jedinému uchazeči jej ale zrušil, a vyhlásil znovu. Od předsedkyně konkurzní komise pak Vilibald Schlapák 4. září obdržel písemné sdělení, že konkurzní komise došla k závěru, že byl shledán vhodným uchazečem pro místo ředitele dětského domova. Už 26. září ale přichází jiná odpověď. Krajská rada rozhodla o vyhlášení nového konkurzního řízení. Důvod mu sdělen nebyl.

Podle Václava Sloupa, krajského náměstka pro školství (KSČM), se konkurzu nezúčastnil kandidát, který má doložitelnou praxi v obdobném zařízení a praxi ve vedoucí funkci. „Komise proto krajské radě doporučila, aby na tento post vyhlásila třetí výběrové řízení," vysvětlil náměstek, který doufá, že se do tohoto konkurzu přihlásí více uchazečů.

Jenomže to v podmínkách už dvakrát zrušeného výběrového řízení tak striktně uvedeno není. Kraj požadoval od uchazečů předpoklady pro výkon činnosti ředitele stanovené podle zákona o pedagogických pracovnících, znalost školských předpisů a problematiky řízení daného druhu a typu školy a školského zařízení, organizační a řídící schopnosti a občanskou a morální bezúhonnost.

Vilibald Schlapák dlouholeté zkušenosti s prací ve škole má. Vystudoval speciální pedagogiku a učí na druhém stupni základní školy. Přesto není pro řízení dětského domova zřejmě vhodný. Nebo kraj čeká na kandidáta, který už je soudružsky vybrán. Tento scénář se logicky nabízí.

Autor: Ivana Kalinová

3.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

V Karlových Varech odvolili favorité voleb, hejtmanka Vildumetzová i ministr Ťok

Karlovy Vary - /FOTO, VIDEO/ Poměrně značný zájem je o volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v krajském městě Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení