Podle původních plánů to přitom mělo být už po Novém roce. Za zdržení může výběrové řízení.

„Veřejnou zakázku jsme museli doprecizovat, už se dokončuje,“ informovala primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Jak dodala, i kdyby byl systém připravený do začátku prázdnin, Karlovy Vary ho nespustí. „Určitě bychom ho nechtěli zavádět na festival. Vypadá to tedy, že ho odstartujeme až po prázdninách,“ poznamenala primátorka.

Systémem Cam car bude disponovat služební vozidlo městské policie, do něhož bude umístěna speciální kamera, která bude zjišťovat, zda vozidlo parkuje na daném místě legálně, zda má tedy uhrazeno parkování. To může být klasické z automatu a nebo se může jednat také o takzvané rezidenční parkovné, které si platí obyvatelé z lokalit, kde je vysoká koncentrace vozidel.

Nedostatky zjištěné inspektory.
Plíseň v lednici, špinavá digestoř. Inspektoři zavřeli restauraci v Rosnicích

Nové rezidenční stání je například v Tuhnicích, další se plánuje také po modernizaci vnitrobloku ulic Moskevská a Charkovská. Do 17 hodin tam budou moci parkovat běžní řidiči, poté pak lidé s přednostním stáním. Rezidenční parkovné mají už mnoho let obyvatelé Čertova ostrova. „Úplně ale tento systém nefunguje. Na místech, které mají rezidenti zaplaceno, často parkují cizí lidé a problémy tu opakovaně musí řešit strážníci i policie,“ doplnila karlovarská primátorka.

Podle mluvčí radnice Heleny Kyselé Cam Car umožní nejen kontrolu zaplacení parkovného, ale i generování dokumentace při podezření na přestupek v oblasti parkování. „Systém čte registrační značky vozidel a ihned vyhodnocuje, zda je jeho provozovatel držitelem parkovací karty a zda řidič uhradil parkovné. Hlídky městské policie budou moci on-line v podstatě jedním kliknutím vytvořit záznam o přestupku a odeslat jej příslušnému oddělení magistrátu k dalšímu řešení,“ uzavřela mluvčí Kyselá s tím, že tím odpadne starost pochůzkujícím strážníkům kontrolovat zaplacené parkovné. Budou se tak moci soustředit na jinou činnost.

Karlovarské letiště.
Do Izraele se létat bude. Karlovarské letiště plány nemění