Politika není důvodem změn ve vedení Ostrovské teplárenské (OT). Tento názor sdělil nový ostrovský starosta David Hanakovič (nezávislý) Deníku. Po obměně na ostrovské radnici se totiž současné vedení OT obávalo, že by právě politická příslušnost mohla zapříčinit změny v této městské společnosti. Dosavadní předseda představenstva Tibor Hrušovský je z ODS, patří tedy k současné opozici, která ale před volbami vládla Ostrovu.

Obavy, že by po volbách mohlo dojít k výměně vedení OT, vedly i k tomu, že bývalá rada města schválila managementu OT navýšení odstupného. "Mému předchůdci (Radku Havlanovi - poznámka redakce), když byl na radnici ještě pan Čekan, schválilo vedení města odstupné ve výši osminásobku měsíčního platu. Nejsem si jistý, že na pozici předsedy představenstva zůstanu i poté, co bude jmenováno nové vedení města. A protože mi byla původně schválena odměna v případě odchodu z funkce jen ve výši trojnásobku platu, chtěl jsem ty stejné peníze jako můj předchůdce," vysvětloval před měsícem Hrušovský.

Dům po požáru v Moskevské ulici pomáhají dát do kupy řemeslníci.
Karlovaráci přišli o střechu nad hlavou. Díky řemeslníkům ji budou mít do Vánoc

Nakonec může být klidný, protože současné vedení města ho z funkce odvolávat nechce. "Nechci změnu. Myslím si, že pan Hrušovský je odborníkem na svém místě. A navíc do této záležitosti nechci tahat politiku," komentoval situaci v městské společnosti Hanakovič.

Kvůli změnám na radnici odešel z postu velitele městské policie Ladislav Martínek, zastupitel za ODS. Strážníky má nyní na starosti dosavadní zástupce velitele Radek Sklenář. Kdo bude oficiálně velitelem, chce mít vedení města rozhodnuto do konce letošního roku.

Bývalou průmyslovku by v Lokti by mohla nahradit církevní škola
Bývalou průmyslovku by v Lokti mohla nahradit církevní škola

Martínek není jediným, kdo po změně na ostrovské radnici odešel z funkce. Na svou funkci rezignoval i ředitel Domy kultury Lukáš Lerch (ODS). "Odešel sám na vlastní žádost. Nikdo na něj netlačil. Nabídli jsme mu manažerskou funkci v této organizaci, ale nejsme si jistí, zda ji přijme. Na post ředitele domu kultury jsme proto vyhlásili výběrové řízení, které končí 8. prosince," poznamenal radní Jiří Netrh, který je nyní pověřen vedením této městské organizace. Dodal, že město zřejmě provede v domu kultury vnější audit, ten vnitřní zatím žádné nedostatky neshledal.