Děti stříhají metr do velkých oslav, které je každoročně čekají. Ani na Karlovarsku nuda nebude. Pro nejmenší je nachystaná skvělá zábava. Přestože den dětí připadá tradičně na 1. červen, většina organizátorů program naplánovala už na sobotu 31. května. Na co se tedy mohou naši potomci těšit?

Sobota 31. května

Pohádkovým lesem se děti projdou v rámci dětského dne v Abertamech. Kromě něho jsou pro ně připraveny různé soutěže a třeba jízda na koních. Slíbená je hasičská pěna, která rozproudí každou zábavu. Srub na Větrově bude čekat nejmenší jednu hodinu po poledni.

V Otročíně se mohou děti těšit na Piráty z Karibiku, které pro ně chystá sbor dobrovolných hasičů. Startuje se u rybníku Borováku taktéž ve 13 hodin. Pokud se vydaří počasí, i tady je pro děti připravená hasičská pěna.

Na Božím Daru plánují uspořádat dětský den ve stylu zimních radovánek. Pro děti se totiž rozhodli uskutečnit zimní olympiádu.

„Letošní zima byla jedna z nejslabších, proto jsme se rozhodli ještě si trochu užít zimních radovánek a uspořádat pro děti zimní olympiádu," řekla členka sdružení na Božím Daru Karolína Pomplová.

Na jednotlivých stanovištích si děti prověří zdatnost ve snowboardingu, skoku na lyžích, hokeji nebo curlingu. Děti také nepřijdou o olympijský oheň, který si zažehnou na první zastávce ve Ski areálu Novako už od deseti hodin. Cílovou pásku závodníci protrhnou v krmelci uprostřed Ježíškovy cesty.

Pohádkovou show připravili také v Toužimi, kde je pro děti nachystaná hra Z pohádky do pohádky. Kromě toho bude po celou dobu k dispozici skákací hrad, trampolína, malování na obličej nebo se budou děti moct projet na koni. Velkým lákadlem je také bubenická show. Sraz pro všechny soutěživé je v 10 hodin U Pivovaru.

Den v indiánském duchu připravují pro holky a kluky v Jenišově, pohádkový les připraví pro menší i větší děti také Městská knihovna v Karlových Varech na Meandru od 11 hodin. Seskok parašutistů si mohou návštěvníci užít v Lázních Kynžvart, kouzelnické odpoledne čeká na drobotinu v Nejdku v kulturním domě.

Neděle 1. června

Na zámku v Bečově vzali přípravy na dětský den z gruntu.

„Pro děti je nachystán pestrý program, ve kterém nebude chybět třeba představení Těžký život rytíře, kde si můžou zájemci vyzkoušet, jak se rytíř pohyboval v přilbě nebo drátěné košili či jak manipuloval s mečem," řekla průvodkyně zámku v Bečově Lenka Svášková. Děti také čeká pohádkové představení Barbucha , které se odehraje na zámecké terase. Součástí programu bude také nový prohlídkový okruh Procházka minulostí, která počítá i s těmi nejmenšími od 4 let.

Den plný zábavy připravili organizátoři v Ostrově. Drobotinu přivítá Saxana Petra Černocká či divadlo Hnedle vedle. Děti si mohou zaskotačit na skákacím hradu nebo skákacích botách. Odvážlivci mohou zkusit horolezeckou stěnu a atrakci „rodeo bizon". Začátek je ve dvě hodiny po poledni v areálu MDDM Ostrov.

Pohádkou se nechali inspirovat také v Jáchymově, na děti tam od deváté hodiny ranní čeká pohádkový les. Že je hasičská pěna hodně oblíbená, dokazují i v Kyselce. Kromě ní se mohou děti těšit na soutěže, divadelní představení nebo opékání buřtíků. To vše od 14 hodin v parku.

S předstihem zahájí akci pro děti KV Arena. Ta už na dnešek od 15 hodin láká dětské nadšence na představení divadla Hnedle vedle, na taneční show rytmus Crew, na DJ Scampa nebo třeba na skákací boty. Na své si přijdou i sportovní nadšenci, nebude totiž chybět autogramiáda vybraných hráčů A-týmu HC Energie.

Štěpánka Becková