Vedle herce Russella Crowe, který v Karlových Varech bude účinkovat jako hudebník při zahajovacím dni se svou kapelou Indoor Garden Party, je Ewan McGregor už druhou potvrzenou mužskou hvězdou letošní filmové přehlídky.

Proslavila ho role Marka Rentona kultovního dobového hitu Trainspotting, který v roce 1996 byl promítán právě na karlovarském festivalu a stal se okamžitě naprostým trhákem 30. ročníku. Ewan McGregor patří k mimořádným hereckým osobnostem současnosti, je držitelem Zlatého Glóbu, ceny Emmy, dvou Evropských filmových cen a řady dalších ocenění.

Russell Crowe
Filmový festival nabídne gejzír zážitků, dorazí i megastar Russell Crowe

„Film Druhá šance, který osobně představí na 57. MFF KV, je dramatickou road movie, v níž se otec a dcera vydávají na cestu, jež jim přináší nečekaná setkání, ale především návrat k sobě samým a obnovení vzájemného vztahu po  období odcizení. Clara McGregorová je u tohoto filmu rovněž autorkou námětu a producentkou. Ewan McGregor je výkonným producentem snímku,“ uvádějí pořadatelé.

Cenu prezidenta MFF KV převezme také švédská herečka a producentka, držitelka Oscara Alicia Vikanderová. Nejcennější filmovou cenu získala v roce 2015 za roli v uznávaném dramatu Dánská dívka, a to za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Nástupkyně Angeliny Jolie v roli Lary Croft v akčním snímku Tomb Raider představí v Karlových Varech svůj poslední snímek Královnin gambit, který bude letošním zahajovacím filmem karlovarského festivalu, a kde ztvárnila roli Kateřiny Parrové, šesté manželky Jindřicha VIII.