Karlovarský kraj Volební lídři. Kandidují do parlamentních voleb. Stojí na náměstí, rozdávají nám plakáty, z hrdel jim zurčí volební hesla, sliby, nabízejí řešení a skvělou budoucnost. Jsou ale také lidé, kteří mají vlastní rodiny a problémy jako my.

My jsme volebním lídrům proto položili několik otázek:

1) Jaká byla vaše dosavadní kariéra? Která zaměstnání jste vystřídal(a)? Kolik je vám let? Pokud byste ve volbách neuspěl(a), čemu byste se v budoucnu věnoval)a)?

2) Která kniha vám nikdy nechybí na nočním stolu, ke které se rád(a) vracíte?

3) Jaké je vaše oblíbené jídlo a který rádi pohostíte své přátele? Máte recept?

4) Kolik jazyků ovládáte?

5) Sportujete? Jak si jevíce odpočinete a jak relaxujete? Kdy jste naposledy absolvoval lázeňskou péči a kde? Jsme přece jenom krajem lázní…

6) Dokážete si představit, jak bude vypadat Karlovarský kraje za dvacet let? V reálu, ne jaký by měl být podle vás…

close Roman Procházka, lídr  hnutí ANO 2011 zoom_in

Roman Procházka, lídr

hnutí ANO 2011

1. Je mi 44 let, celý život žiji v malém lázeňském městě Lázně Kynžvart (u Mariánských Lázní) a také tam hodlám i nadále žít. Jsem ženatý, mám dva syny, jeden již pracuje a druhý ještě studuje. Vystudoval jsem ČVUT v Praze, stavební fakultu. Po škole jsem v roce 1991 začal pracovat na tehdejším Okresním úřadě v Chebu. V roce 1993 jsem odešel pracovat na Památkový ústav v Plzni s tím, že jsem jako památkář měl na starosti okres Cheb. Památkový ústav prošel několika restrukturalizacemi a po vytvoření krajů jsem v roce 2005 byl pověřen vytvořit Národní památkový ústav v Lokti pro území Karlovarského kraje. Následně jsem do roku 2010 tento ústav řídil. Kromě památkové péče v kraji jsem měl na starosti i národní kulturní památky zámek Kynžvart, zámek a hrad Bečov a zámek Valeč. Od roku 2010 pracuji jako ředitel Muzea v Chebu, které je jedno z nejvýznamnějších regionálních muzeí v naší zemi. Mám svou práci velmi rád, a pokud neuspěji ve volbách, nic se neděje a velmi rád svou práci budu dělat i nadále.

2. Nejvíce toho samozřejmě přečtu ze svého oboru. Naše muzeum vydává každý rok Sborník Karlovarského muzea, kde jsou tematické příspěvky z historie, památkové péče a přírody. Za zajímavost stojí, že to je v našem kraji jediná registrovaná recenzovaná kniha. Dále vydáváme další publikace. Jinak pro oddych mám rád například knihu Den trifidů od Johna Wyndhama, nebo Malevil od Roberta Merleho. Z českých současných spisovatelů se mi líbí knihy a povídky například od Jiřího Kulhánka. Čtu každý den, nejvíce před spaním, protože si tím nejlépe vyčistím hlavu od celodenních problémů.

3. Pokud mám málo času na přípravu, spokojím se například se studentskými fazolemi, to je jídlo, které mám rád od školy a nestydím se ho nabídnout i přátelům… Příprava je rychlá a jednoduchá a hlavně můžete použít vše, co máte zrovna k dispozici . Cibule na pánvičku, přidat salám (nebo jinou uzeninu), nakrájenou papriku, fazole (nejlépe v tomatě), rajčata, přidat můžete jakoukoliv zeleninu od ředkvičky po cuketu, zahustíte to trochou sýra a je hotovo. Určitě to všichni znají.

4. Klasika, němčina a angličtina v rozsahu výuky na vysoké škole, upřímně řečeno cizí jazyk moc nepoužívám.

5. Moc nesportuji, nemám sportovní postavu… Rád se projdu v přírodě a po památkách, zajdu na houby, pracuji kolem baráku na zahradě apod. Mám sedavé zaměstnání, mám občas problémy se zády, tak využívám péči na svá záda. Jinak lázně a lázeňství mám rád, díky lázním máme v našem kraji nádhernou architekturu, dokonce tak významnou, že se náš kraj s tzv. Lázeňským trojúhelníkem (Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně) dostal na indikační seznam České republiky pro zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO.

6. Jsem stále nepoučitelný optimista a věřím, že to bude stále nádherný kraj, s úžasnou přírodou a nádhernou architekturou. A věřím, že bude plný turistů a že zde bude dobré žít a pracovat. Ostatně já se narodil v Mariánských Lázních, celý život žiji v Lázních Kynžvart, a celý dosavadní život v tomto kraji pracuji. A hodlám tu žít a pracovat až do konce svého života.

close Petr Třešňák, lídr strany Piráti za Karlovarský kraj zoom_in

Petr Třešňák, lídr strany Piráti za Karlovarský kraj

1. Je mi pouhých 30 let. Z toho vyplývá, že až tolik pracovních zkušeností nemám. Během studia oboru Technická ekologie na Katedře elektroenergetiky FEL ZČU jsem se snažil získávat alespoň nějaké zkušenosti jako IT specialista v automotive průmyslu.

Po absolvování univerzity jsem zakotvil již v oboru, který jsem studoval konkrétně jaderné energetice, kde pracuji doposud. V případě neúspěchu ve volbách bych se samozřejmě nadále rád věnoval svému zaměstnání.

2. Svobodná kultura (autor Lawrence Lessig) svým způsobem je to jistý druh bible pro Piráta :) ale jedná se spíše o literaturu faktu. Abych nebyl až takový „suchar", tak z beletrie například kniha Sníh od Neila Stephensona.

3. Vyloženě jedno oblíbené nemám. Přesto rád vařím, především jednodušší jídla italské kuchyně.

4. Angličtinu, základy němčiny a španělštiny.

5. Lázeňskou péči jsem zatím nevyhledával, ač pocházím z lázeňského města, Mariánských Lázní. Ze sportu pouze rekreačně lyžování, či jízda na kole. Z jiného soudku relaxace hraji na baskytaru ve dvou kapelách a v poslední době se snažím nejvíc věnovat rodině, protože v únoru se nám narodila dcera Lucie.

6. Popravdě nedovedu, ale rád bych. Křišťálovou kouli bohužel nevlastním a tak můžu jenom doufat v obnovu a zvýšení úrovně lázeňské péče v kraji a kraj, do něhož se rádi budou po studiích vracet mladí lidé a zakládat zde rodiny. Pokračování zítra