Akce, která byla rozdělena do tří částí, se účastnili policisté z ostrovského oddělení. V první části policisté kontrolovali veřejný pořádek a zaměřili se především na vyhlášku města o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství. V druhé části přišlo na herny a restaurace, kde policisté zjišťovali, zda není porušen zákaz prodeje alkoholických nápojů mladistvým a nezletilým.

Hromadná nehoda na obchvatu Karlových Varů.
Na obchvatu Karlových Varů se staly dvě hromadné nehody

Třetí část byla zaměřena na bezpečnost silničního provozu. „Policisté kontrolovali řidiče, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, zaměřili se také na jízdu v zákazu či bez řidičského oprávnění. Samozřejmostí bylo pátrání po hledaných osobách nebo po věcech pocházejících z trestné činnosti, včetně odcizených vozidel,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Policisté v průběhu večera zkontrolovali na pět desítek osob a dvě desítky vozidel. Uložili celkem 11 pokut v dopravě, přičemž jeden řidič řídil vozidlo bez platného řidičáku. „U třech osob mladších 18 let zjistili požití alkoholických nápojů, kdy mladiství nadýchali 0,16; 0,09 a 0,24 promile alkoholu,“ dodala mluvčí. Navíc u jedné mladistvé osoby vyšel orientační test na zjištění omamných a psychotropních látek pozitivně na látku Canabis. Podobné akce se budou konat i nadále, a to na území celého Karlovarska.

Sokolovská uhelná - lom Jiří.
Petice podporuje návrat „emisních“ peněz do kraje