Akce, která byla rozdělena do tří částí, se účastnili policisté z ostrovského oddělení. V první části policisté kontrolovali veřejný pořádek a zaměřili se především na vyhlášku města o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství. V druhé části přišlo na herny a restaurace, kde policisté zjišťovali, zda není porušen zákaz prodeje alkoholických nápojů mladistvým a nezletilým.

Třetí část byla zaměřena na bezpečnost silničního provozu. „Policisté kontrolovali řidiče, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, zaměřili se také na jízdu v zákazu či bez řidičského oprávnění. Samozřejmostí bylo pátrání po hledaných osobách nebo po věcech pocházejících z trestné činnosti, včetně odcizených vozidel,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Policisté v průběhu večera zkontrolovali na pět desítek osob a dvě desítky vozidel. Uložili celkem 11 pokut v dopravě, přičemž jeden řidič řídil vozidlo bez platného řidičáku. „U třech osob mladších 18 let zjistili požití alkoholických nápojů, kdy mladiství nadýchali 0,16; 0,09 a 0,24 promile alkoholu,“ dodala mluvčí. Navíc u jedné mladistvé osoby vyšel orientační test na zjištění omamných a psychotropních látek pozitivně na látku Canabis. Podobné akce se budou konat i nadále, a to na území celého Karlovarska.