Duben 2011

Hned 1. dubna byly oficiálně zahájeny práce na rekonstrukci a dostavbě hotelu Národní dům. Investorem je společnost Eltodo Národní dům a práce bude realizovat karlovarská společnost Baustav.

Od neděle 3. dubna nemusejí řidiči jedoucí z Chebu do Karlových Varů sjíždět na objížďku Sokolovem. Zprovozněn byl další úsek rychlostní silnice R6 mezi Sokolovem a Novým Sedlem.

Karlovy Vary se začínají připravovat na mezinárodní filmový festival. Prezidentem mezinárodní poroty se stal maďarský tvůrce světového věhlasu István Szabó.

Do ostrého sporu se znovu dostal karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) se svým prvním náměstkem Jiřím Kotkem (ALTERNATIVA). Tentokrát šlo o údaje týkající se právních služeb.

Možná až nečekaně velký zájem ze strany lidí měly opakované komunální volby ve Vojkovicích a Horní Blatné. Ve Vojkovicích byla volební účast 70,82 procenta a v Horní Blatné 65,38 procenta.

Unikátní lesopark v Perninku se po letech dočkal obnovy. Vznikl v období mezi světovými válkami.

Jurij Gagarin otevřel světu bránu k poznání vesmíru. Na karlovarském letišti si lidé připomněli památku padesáti let od jeho slavného letu.

Rekord v návštěvnosti karlovarské KV Areny pokořila v pátek 15. dubna rocková kapela Kabát. Ta na svůj koncert přilákala přibližně osm tisíc diváků.
Farmářské trhy přitáhly davy lidí. Krajský úřad je pořádal poprvé. Zájem prodejců i nakupujících předčil očekávání.

Po dvaadvaceti letech skončila svou éru na karlovarském magistrátu úřednice Ivana Doubová.Tvrdila , že pro práci na karlovarském magistrátu je jí škoda. Rozvoj města prý stojí a ona se nerada nudí.

Více jak rok trvající rekonstrukce lázeňské zóny v Karlových Varech skončila.

Květen 2011

Opozice se pokusila odvolat prvního náměstka Jiřího Kotka. Návrh ale neprošel.

Mráz spálil květiny i stromy, zahrádkáři mají slzy v očích. Mrazy byly nejhorší za posledních 36 let. V Šindelové klesly teploty až k minus deseti stupňům.

Už 653. lázeňská sezona začala 7. května v Karlových Varech tradičním žehnáním pramenům. Toho se tentokrát ujal litoměřický biskup Jan Baxant a primátor města Petr Kulhánek.

Další problém vytáhla karlovarská ODS na koalici K20, která po volbách ovládla magistrát. Podle ní město porušilo zákony při on–line přenosu posledního jednání zastupitelstva Karlových Varů.Stížnost řešil Úřad pro ochranu osobních údajů, který před koncem roku porušení zákona potvrdil.

Začal tvrdý boj o majetek města. 24. května se u Okresního soudu v Karlových Varech konalo první stání o neplatnost smlouvy na prodej Lázní III. Město žalovalo neplatnost kupní smlouvy.

Výstavbu pavilonu urgentní medicíny v karlovarské nemocnici zdržely bludné balvany. Dokončení celého díla zdržely o tři měsíce, a pavilon za 600 milionů korun tak bude lékařům a pacientům k dispozici 29. června 2012.

Červen 2011

Začalo další kolo boje o záchranu zdevastovaných Lázní Kyselka. Karlovarský magistrát zahájil s majiteli části poničeného areálu správní řízení.

Becherova vila v Karlových Varech byla úspěšně přestavěna na interaktivní galerii, kterou mohou navštívit milovníci umění od nás i ze zahraničí. Hlavním cílem tohoto projektu, který je financován z prostředků Evropské unie, byla obnova této historické památky a její využití pro cestovní ruch. Celkové náklady projektu jsou 88,7 milionu korun.

Exprezident Václav Havel pobýval na léčení v Karlových Varech. Jen málokomu se ho ale podařilo v ulicích města potkat. Jeho pobyt byl přísně utajován.

Šest milionů korun. Takovou částku mohla získat radnice v Nejdku, kdyby prodala pozemek u místního kostela. O ten měl zájem jeden z velkých obchodních řetězců a chtěl tam postavit supermarket. Lidé a opozice však byli proti, a radnice od záměru upustila.

Náměstek Kotek podal žalobu na tajemníka magistrátu Kaválka. Spor se týkal neposkytnutí informací o odměnách a platech úředníků právního oddělení.

Karlovy Vary chtějí miliardu za arénu po dodavatelích stavby. Podle právníků města je smlouva o dílo uzavřená mezi sdružením firem Bau–Stav, Syner a Metrostav a městem Karlovy Vary na vystavění multifunkční haly neplatná a uzavřena v rozporu s tehdy účinným zákonem o veřejných zakázkách.

Na středních školách se letos poprvé konaly státní maturity. Strach z těchto dlouho připravovaných zkoušek měli kromě studentů také ředitelé samotných škol. Ti ovšem po skončení maturit přiznali, že nemuseli řešit velké problémy.

Kvůli podané žalobě na KV Arenu se dostal do ostrého sporu primátor Petr Kulhánek s 1. náměstkem Jiřím Kotkem, který žalobu podával.

Stávka prověřila nervy občanů. Cestujícím se v dopravě nelíbilo, že si je odboráři berou jako rukojmí. V některých školách bylo méně studentů než obvykle. Maminky s kočárky zažívaly složité přestupování z vlaku na autobus a naopak. Nejezdily vlaky, autobusáci se ke stávce připojili jen symbolicky.

Karlovarská občanská alternativa v neděli 19. června večer vypověděla koaliční smlouvu a koalice K20 (KOA, TOP09, hnutí O co jim jde?! a Alternativa) se tím rozpadla.

Na návrh primátora Kulhánka (KOA) zastupitelstvo sedmadvaceti hlasy odvolalo z funkce náměstka i člena rady magistrátu Jiřího Kotka.

Žalobu na KV Arenu radní nestáhli. Její podání přitom stálo post karlovarského náměstka Jiřího Kotka a rozpad koalice K20.

Letní kino v Karlových Varech žije. Po deseti letech se v areálu znovu promítalo. Jako první byla uvedena pohádka Tři veteráni.