„Dlouhodobě se snažíme být pro zákazníky dobře dostupní a nabídnout jim možnosti pohodlného nakupování. Otevíráme proto další z nových výdejních míst, a to v Chebu. Objednávat zboží s doručením do tohoto mobilního výdejního místa mohou zákazníci na webu IKEA.cz od 14. června 2022. Od 21. června si pak budou moci vyzvedávat první zásilky,“ sděluje manažerka projektu z oddělení logistiky IKEA Česká republika Zuzana Plecitá.

Prostřednictvím mobilního výdejního místa v Chebu chce IKEA zákazníkům usnadnit nakupování. Díky této službě nebudou muset lidé z Chebska dojíždět až do Prahy. Lokalita je dobře dostupná pro zákazníky z celého regionu. Ušetří tak přes 300 kilometrů a čtyři hodiny na cestách. „Nabízíme jim další možnost si vybrat, kde a kdy si mohou objednávky vyzvednout,” říká ředitel obchodního domu IKEA Zličín Jiří Kuča, který bude výdejní místo zásobovat.

Dlouho očekávaný Park historie je hotový a teď budou mít hlavní slovo zahradníci. Slavnostní předání parku veřejnosti k užívání se koná v pátek 17. června.
Park Historie v Aši je hotový, chystají se oslavy

Zákazník, který si zboží objedná na webu IKEA.cz a zvolí si službu Klikni a vyzvedni, má u rozměrnějších zásilek nově na výběr možnost vyzvednutí právě v Chebu. „Výdej objednávek bude probíhat z přistaveného nákladního vozu u obchodního centra Pivovar na parkovišti u čerpací stanice Prim na adrese Pivovarská 1677, a to dva dny v týdnu. V úterý od 14 do 15 hodin a v sobotu od 15 do 16 hodin. Vůz bude viditelně označen a přesné souřadnice místa, kde bude parkovat, najdou zákazníci na webu IKEA.cz,“ pokračuje Plecitá.

Mobilní výdejní místo je flexibilní řešení, které se osvědčilo nejprve v Moravskoslezském kraji a později i v Karlových Varech. „Proto jsme se rozhodli přidat další lokalitu. Toto řešení přináší řadu výhod. Zákazníci mohou například spojit vyzvednutí svých objednávek s dalšími nákupy v přilehlých prodejnách a ušetřit tak čas,“ vysvětluje.

Ceny elektrické energie prudce rostou a Cheb má řešení. Po městě totiž radnice plánuje vyměnit téměř kompletně celé veřejné osvětlení a tím ušetří až několik milionů ročně.
Cheb ušetří za energie miliony korun ročně, chystá výměnu osvětlení

Poplatek za službu je nově odstupňován podle celkové ceny objednávky. Začíná na 99 korunách pro objednávky do 1500 korun, maximální poplatek je 199 korun u objednávek nad 3000 korun. „Ve srovnání s doručením přímo do bytu tak zákazníci při využití mobilního výdejního místa výrazně ušetří,“ vysvětluje Plecitá.

Provozovat mobilní výdejní místo bude logistická společnost HRAL. „První z nových výdejních míst v Česku otevřela IKEA v červnu 2020 v Hradci Králové, pak následoval Liberec, Zlín, České Budějovice, Olomouc, Plzeň, Jihlava a Ústí nad Labem, mobilní výdejní místa v Moravskoslezském kraji a v Karlových Varech,“ doplňuje s tím, že klienti službu kvitují. „Naši zákazníci si nová výdejní místa rychle oblíbili a věříme, že v Chebu tomu bude stejně. V návaznosti na poptávku jsme připraveni pružně upravovat kapacity a časová okna pro vyzvedávání zásilek podle zákaznických potřeb,“ uzavírá Zuzana Plecitá.