Právě v něm přitom po Vánocích udeřila mutace alfa, tedy britská a přezdívaná jako Brigita, v tom nejhorším měřítku a zanechala za sebou stovky mrtvých.

"K dnešnímu dni neevidujeme v Karlovarském kraji žádný potvrzený případ mutace delta," konstatovala 7. července mluvčí hygienické stanice Michaela Zajíčková. Potvrdila, že případy na covid - 19 se sekvenují na případné mutace, které jsou nyní velkou hrozbou států, již začaly s velkým rozvolňováním.

Aktuálně je v kraji pouze 15 lidí nakažených koronavirem. A situace se opakuje už poněkolikáté - nejhůře je na tom opět Chebsko. "V chebském okresu evidujeme aktuálně pozitivních devět lidí, pět je v karlovarském okresu a jeden je na Sokolovsku," upřesnila mluvčí Zajíčková.

Podle ní týdenní nemocnost v Karlovarském kraji v období od 24. června do 1.července činila 2,73 na 100 000 obyvatel, kdy Sokolovsko vykazovala ještě v tomto týdnu nulu, Karlovarsko 1,75 a Chebsko 6,56.

Od začátku pandemie zemřelo v Karlovarském kraji v důsledku onemocnění covid - 19 už 1252 lidí, celkem se virem nakazilo už 44896 obyvatel z celkového počtu 294 896, tedy téměř každý šestý. Vyléčilo se už 43715 lidí. Poslední úmrtí v souvislosti s koronavirem eviduje ministerstvo zdravotnictví na území kraje 28. května. Situace se začala lámat v polovině dubna, kdy tehdy denně umíralo i více lidí.