Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Infocentrum mění pobočky

Karlovy Vary - Karlovy Vary v prvním pololetí tohoto roku navštívilo 73 997 lázeňských hostů

4.10.2011 8
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Infocentrum, obecně prospěšná společnost města Karlovy Vary, restrukturalizovalo během letošního roku síť svých poboček. Uzavřena byla málo využívaná pobočka v Alžbětiných lázních či v KV Areně. Nové pracoviště Infocentra bylo naopak otevřeno v hotelu Thermal a ve Vřídelní kolonádě. Podle vedení města se tak Infocentrum vrací tam, kam patří především, tedy do lázeňského centra, co nejblíže návštěvníkům města.

Zůstává ale také v obchodně-správním centru, na důležitém dopravním uzlu – dolním nádraží. V příštím roce by se měla otevřít i nová hlavní kancelář Infocentra, která dříve fungovala v Lázeňské 1. Ta vznikne v objektu prodejny „UVA“, která sídlí na Lázeňské 14. Provozovatelé už obdrželi výpověď.

„Tento objekt je majetkem města a pro pobočku Infocentra velmi vhodný kvůli dostupnosti i užitné ploše. Přestavba prodejny si navíc vyžádá minimum nákladů,” uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). Podle něj je výpověď pro majitele nepříjemná, ale rada města se snaží provozovateli vyjít vstříc a výpověď zčásti i kompenzovat. „UVA by zde měla skončit do konce roku a od září do tohoto data nebude městu hradit nájemné. Novou pobočku Infocentra bychom zde chtěli otevřít v únoru až březnu příštího roku,” dodal primátor. Náklady na rekonstrukci by podle něj neměly přesáhnout milion korun.

Infocentrum letos také od svého zakladatele, tedy od města, obdrželo nové zadání. Mělo by se stát hlavním propagátorem Karlových Varů jako světové turistické a lázeňské destinace, koordinátorem marketingových aktivit a poskytovatelem nezbytných služeb klientům uvažujícím o návštěvě i těm, kteří již v Karlových Varech jsou.

Změna nastala i ve vedení této obecně prospěšné společnosti. Novou ředitelkou Infocentra se stala Jitka Štěpánková, odborníkům v oboru cestovního ruchu a lázeňství známá především svou dlouholetou prací pro Českou centrálu cestovního ruchu Czech Tourism.

„Po svém jmenování představila orgánům města svou vizi dalšího rozvoje služeb pro cestovní ruch a lázeňství, které by mělo Infocentrum poskytovat. Soustřeďuje se např. na větší spolupráci s médii, oslovení opinion-makerů, nové prostředky komunikace a nezapomíná ani na obyvatele Karlových Varů. I pro ně by mělo být jejich město zajímavější,” vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Karlovarský kraj je stále nejčastějším cílem lázeňských hostů v České republice. V prvním pololetí jich do Karlovarského kraje zamířilo celých 58 procent. Ještě výraznější čísla sleduje Český statistický úřad u zahraničních hostů. Tam je podíl Karlovarského kraje dokonce 91 procent.

Karlovy Vary v prvním pololetí tohoto roku navštívilo 73 997 lázeňských hostů, z nichž zahraniční hosté tvořili 84,2 procent. Z hlediska porovnání s Karlovarským krajem přijelo do Karlových Varů 36,6 procent z celkové návštěvnosti kraje.

Ředitelka Štěpánková: Karlovy Vary lákají

Karlovy Vary jsou podle Jitky Štěpánkové, ředitelky karlovarského Infocentra, stále vnímány jako významná lázeňská destinace z pohledu zahraničních návštěvníků.

„Z celkového počtu 169 209 jich do lázeňských zařízení v Karlových Varech zamířilo v prvním pololetí téměř třicet sedm procent a u rusky mluvící klientely zcela převažuje výběr Karlových Varů. Z celkových počtů směřovalo právě sem sedmdesát sedm procent hostů z Ruska a téměř osmdesát procent hostů z Ukrajiny. U německé klientely preferuje naše město přibližně patnáct procent z celkového počtu v rámci České republiky,“ říká Jitka Štěpánková.

Karlovarské Infocentrum se podle ředitelky bude snažit výrazněji podporovat příjezdy nejen zahraničních, ale i domácích hostů do Karlových Varů. „ Pro příští rok připravujeme prezentační akce nejen na zahraničních trzích, ale i v České republice. Výrazněji se chceme zaměřit na komunikaci se zahraničními cestovními kancelářemi a novináři jak z Česka, tak i ze zahraničí. Důležitou roli v našich aktivitách bude hrát i on-line komunikace, tak aby webové stránky www.karlovyvary.cz přilákaly do města mnoho klientů,“ dodává ředitelka. Nejbližší akcí, kterou Infocentrum pořádá, je workshop cestovního ruchu a lázeňství v rámci projektu „Clara II: Rozvoj společné partnerské spolupráce veřejné správy v česko-saském regionu“.

Autor: Ivana Kalinová

4.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení