VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Infocentrum: Poločas rozpadu?

Karlovy Vary -Ve stejný den rezignovali tři lidé. Předseda a členka správní rady a zástupce v dozorčí radě. Na ředitele se připravuje soutěž

24.5.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Tři rezignační dopisy, které byly na podatelnu karlovarského magistrátu k rukám radních a primátora Petra Kulhánka doručeny v pátek 20. května, začínají stejným slovem: Rezignuji.

V tento den se vzdal postu předsedy správní rady obecně prospěšné společnosti Infocentrum zastupitel Richard Ullisch (ČSSD) a členka správní rady Libuše Hánová (ODS). Z dozorčí rady této společnosti odstoupil Marian Odlevák (ČSSD), dosud stále vedoucí odboru kultury, lázeňství a cestovního ruchu karlovarského magistrátu. Tento odbor ovšem radní k 30. červnu letošního roku zrušili a kompetence v gesci lázeňství a cestovního ruchu převedli na karlovarské Infocentrum. Všechny tři rezignace navíc spojuje jedno jméno. Jde o současného zastupitele a člena správní rady Infocentra Petra Masáka.

A právě údajně problematické hospodaření Infocentra pod jeho vedením v letech 2007 až 2008 a jeho současné působení na pozici člena správní rady byly podle písemného zdůvodnění příčinou, proč se Ullisch, Odleváka a Hánová rozhodli Infocentrum opustit.

„Mrzí mne, že i přes veškerou mou snahu vyřešit tuto situaci se primátor odmítl celou věcí zabývat, a svým chováním tak dle mého názoru kryje tyto praktiky. Nechci, aby má osoba byla v budoucnu spojována s kroky, které se na městě a v této společnosti připravují. Jsem proti nim a jako jediné východisko vidím rezignaci na post člena správní rady,“ zdůvodnil mimo jiné své odstoupení Richard Ullisch.

Libuše Hánová zdůraznila, že doufala, že primátor Kulhánek dodrží svůj slib. „To je, že členové správní rady budou odborníci na cestovní ruch, nikoliv politici. Navíc Infocentrum opustilo veřejný zájem v cestovním ruchu a hájí osobní ambice několika jedinců,“ konstatovala Hánová v rezignaci.
Marian Odlevák odstoupil kvůli tomu, že primátor dosud nezjednal nápravu, ačkoliv jej písemně upozornil na porušování zákona v zadávání veřejných zakázek a nutnost vymáhat vzniklou škodu na bývalém řediteli Infocentra Petru Masákovi (Alternativa).

Primátor Kulhánek ale nařčení z toho, že by cokoliv kryl a nekonal, důrazně odmítá. „Všechny materiály v této údajné kauze jsem prostudoval a dospěl k závěru, že nic z toho se nestalo. Navíc mám už týden k dispozici rozbory právního odboru magistrátu a nezávislého experta, které moje závěry potvrzují. Pokud s tím zastupitel Ullisch není spokojen, může podat podnět orgánům činným v trestním řízení. To jsem mu ostatně sdělil na minulém zastupitelstvu,“ vysvětlil. K rezignaci tří členů orgánů Infocentra ale dodal, že je to jejich legitimní právo. Do pikantního koloritu fungování Infocentra zapadá i to, že v momentě, kdy Richard Ullisch podával demisi na předsedu správní rady, už jím vlastně nebyl. V ten den jej správní rada odvolala a touto funkcí pověřila primátora Kulhánka. „Pouze ale na dobu dočasnou,“ upřesnil.

Nové členy správní a dozorčí rady Infocentra nyní jmenuje rada města. Výběrové řízení na post ředitele Infocentra bude podle Kulhánka vyhlášeno 30. května. „V tento den by měl po domluvě rezignovat současně ředitel Jiří Dietz,“ vysvětlil primátor.

INFOCENTRUM

Předseda správní rady: Petr Kulhánek (KOA), členové: Petr Masák (Alternativa), Jiří Švaříček (Asociace hotelů a restaurací) a Wolfgang Háma (Sdružení léčebných lázní).
Dozorčí rada: Ivan Váňa, Ivan Šendera
Ředitel Infocentra: zatím Jiří Dietz (ČSSD). Správní rada Infocentra vyhlásí 30. 5. na tuto funkci výběrové řízení.

Autor: Ivana Kalinová

24.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ten, kdo tě miloval. Filmaři řeší s Vandou Kalinovou temná tajemství

Česko zpívá koledy.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Švagři ovládli českou slamovou scénu

Sokolov – V pražské MeetFactory se uskutečnilo finále Mistrovství ČR ve slam poetry (specifický styl básnického přednesu, jehož podoba není přesně ukotvena jasnými pravidly, v principu ale platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku).

Kino v Chodově promítá ve vylepšené 3D technologii

Chodov – Návštěvníci chodovského kina v Kulturním a společenském středisku (KASS) si od uplynulého pátku mohou užít kvalitnějšího filmového zážitku.

Napadli ho policisté. Mluvil s médii, tak nesmí do spisu

Karlovy Vary, Plzeň – Žádným trestem, ale stížností na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) v Plzni zatím pokračuje tříměsíční vyšetřování dvou policistů, kteří v Plzni koncem září brutálně napadli řidiče z Karlových Varů a bez toho, aniž by se legitimovali policejními odznaky jej častovali vulgárními nadávkami a mířili na něj pistolí.

Pánská hudební jízda v nejdeckém Klubíčku

Nejdek - Byla velká škoda, že se do nejdeckého kulturního domu v páteční večer nehrnuly davy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT