Infocentrum v Nové Roli bylo předmětem několika sporů a podle některých zastupitelů jde o kontroverzní projekt. Radnice ovšem navrhovaný audit tohoto subjektu zamítla. Potvrdil to starosta Václav Heřman. „Podle mého názoru bylo hospodaření infocentra v naprostém pořádku. Nyní ho má nový pronajímatel a doufáme, že se mu ho konečně podaří řádně zpropagovat.

Uvidíme, jak si nový pronajímatel poradí,“ vysvětlil starosta. „K infocentru patří i ubytovací prostory a počítám s tím, že by mohlo tento rok už být v ubytovně plno turistů,“ přeje si Heřman. „Například v těchto dnech už se zde několik lidí ubytovalo. Zatím tedy vypadá situace poměrně nadějně,“ dodal starosta.

Stejný názor na nepotřebnost auditu má i zastupitelka a členka kontrolního výboru Jitka Pokorná (SNK– Evropští demokraté). „Sami jsme organizaci několikrát prověřovali a vše bylo v pořádku. Audit by byl jen zbytečným mrháním finančních prostředků,“ vysvětlila. Podle ní byl návrh kontroly hospodaření zbytečností. „Podle mého názoru v tom možná hrály roli některé zájmy nejmenovaných zastupitelů,“ domnívá se Pokorná. Předsedkyně kontrolního výboru Alžběta Schmiedová však tento názor nesdílí.

„Já s hospodařením infocentra spokojená nejsem a celou věcí se bude kontrolní výbor ještě určitě zabývat,“ prohlásila Schmiedová. Podle zastupitelky Pokorné však není budoucnost infocentra nijak růžová. „Myslím, že peníze mohly být použity i jinde, než zrovna do výstavby tohoto komplexu. Domnívám se, že infocentrum nespasí ani nový pronajímatel a po roce podnikání vzdá,“ dodala.