„V první etapě, která stála osm milionů korun, jsme zrekonstruovali čtyři ulice, a to včetně parkovacích míst a také odpočinkových prvků za domy. U jednoho domu jsme dělali pergolu, u dalšího hrací prvky. Bylo to vždy na přání obyvatel,“ vysvětluje starostka Jitka Pokorná.

Ve druhé etapě se vedle parkoviště pro šedesát aut budou přesouvat autobusové zastávky blíže vlakovému nádraží a vzniknou nové kamerové body. Ty budou opět napojeny na služebnu Policie České republiky, neboť město nemá městskou policii.

„O jejím zřízení neuvažujeme. Jsme z hlediska Karlovarského kraje jedno z nejbezpečnějších měst a trestná činnost je zde minimální,“ pokračuje starostka, která si spolupráci se státní policií velmi pochvaluje.

Naopak smutná je z neúspěšných žádostí o dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a nutnosti uhradit celý projekt regenerace sídlišť ve výši deseti milionů korun z městského rozpočtu.

„Už podruhé jsme byli neúspěšní a velmi mě to mrzí,“ přiznává Jitka Pokorná.

Další velkou investiční akcí bude letos zateplení a oprava střechy zdravotního střediska.

„Máme samozřejmě v rozpočtu i další menší akce, ale centrální parkoviště a zateplení zdravotního střediska jsou ty největší,“ dodala starostka, která je velmi ráda, že město má již schválený rozpočet, a nemusí tak být v rozpočtovém provizoriu. „Rozpočet jsme schvalovali až v únoru. Máme relativně velký počet nových zastupitelů, kterým jsme chtěli dát dostatek času na to, aby se s rozpočtem seznámili. Nyní už máme schváleno a provizorium skončilo,“ doplnila Jitka Pokorná.

Ilustrační foto.
Město chce další kruhový objezd