Podle Radky Pistoriusové, mluvčí Českých drah se nyní připravuje dohoda s firmou Grandi Stazioni, která měla budovu Horního nádraží původně opravit. „Právní zástupci Českých drah a Grandi Stazioni finalizují text dohody, jejímž naplněním se České dráhy stanou v projektu rekonstrukce železniční stanice Karlovy Vary – horní nádraží investorem,“ potvrdila mluvčí Českých drah.

České dráhy nyní připravují ekonomickou rozvahu, aktualizují stavební program. „Ten vlastně popíše, jak velkou nádražní budovu z kapacitního hlediska v Karlových Varech potřebujeme a z toho vyjde, zda objekt rekonstruovat nebo zbourat,“ dodala mluvčí.

Dráhy nyní řeší i další podstatné záležitosti. „Musíme vypsat výběrové řízení na projektanta a vyhlásit tendr na zhotovitele, časově se tedy pohybujeme na přelomu roku 2010/2011,“ uzavřela mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Stav nádraží vadí také veřejnosti. „Myslím, že lázeňské město by si zasloužilo rozhodně lepší nádraží než je tohle. Pro cestující vlakem je to v podstatě vstup do Karlových Varů a ten je rozhodně velmi odpudivý a ošklivý. Je potřeba více na tom pracovat a dát to do pořádku,“ zhodnotil cestující Petr Svoboda.