Psali jsme tehdy:

Na božídarském Neklidu se konala zajímavá akce. Přibližně šedesát lyžařů se zde postavilo na start tradičního paralelního slalomu.

„Závodilo se v několika kategoriích a jako první si svah vyzkoušeli lyžaři s novodobými telemarkovými lyžemi a děti. Potom přišla na řadu hlavní disciplína dne, dobový telemark. Závodilo se vždy ve dvou dráhách paralelního slalomu. V pokleku, tedy v telemarku, se musí projet všechny branky, snožný oblouk je v tomto závodě zakázaný,“ vysvětluje Kristýna Güttnerová z Telemark teamu Boží Dar s tím, že uprostřed dráhy museli lyžaři překonat skok a ladně ho zakončit telemarkovým poklekem.

Organizátoři skok příhodně umístili hned vedle sněžného baru, takže diváci měli ideální podívanou. Ne každý závodník si s ním poradil bez ztráty květinky, ale potlesk si vysloužili všichni. Nálada byla i přes špatné počasí skvělá. Komentátor často vtipně glosoval, aby se diváci pokochali pohledem do „prosluněného údolí“, které halila hustá mlha.

„Vyhlášení vítězů je velmi oblíbenou částí závodu, protože se odkládá až na večer a probíhá netradičně – na Kiwi plese. Lyžaři a lyžařky se převlékli do dobových společenských šatů a šli si užít plesovou atmosféru 20. a 30. let. Sál roztancoval swingový band, který hrál slavné písně jako: Jen pro ten dnešní den Oldřicha Nového nebo Werichovo Život je jen náhoda,“ pokračuje dále členka Telemark teamu a doplňuje, že ples byl dobový i svou tombolou, kde se dalo vyhrát třeba historické kolo Pionýr nebo dřevěné lyže, na kterých se tyto závody jezdí.

První místo v historické kategorii žen vyhrála Vendula Pekárková a v kategorii mužů první pozici obhájil Luděk Vystyd.

Podělte se o vaše snímky s našimi čtenáři

Vaše vzpomínkové fotografie na minulé ročníky bálů zasílejte na servis.zapad@denik.cz, rádi je zde zveřejníme. Uveďte, kde a kdy snímky vznikly a kdo je jejich autorem, můžete též připojit krátký popis.