Polovinu školního roku mají školáci již za sebou. Díky tomu jim každoročně přibude den volna, který jim tentokrát prodlouží nadcházející víkend.

Řada podniků a provozovatelů nejrůznějších areálů a středisek chce této šance využít a na tento den vždy připravují speciální program či změněnou otevírací dobu. A zítřek nebude výjimkou.

Vyrazte si na brusle

Například v Nejdku je na pátek 1. února připraveno mimořádné bruslení pro děti na místním zimním stadionu. Bruslení zde začíná už od 10:00 do 12:00 a pokračuje od 16:30 do 18:30.

„Do Nejdku jezdíváme občas hrát hokej nebo si jen tak zabruslit s přáteli. Poté, co zde stadion upravili patří k mým nejoblíbenějším z okolí. Je zde dobré zázemí i dostatečný prostor v šatnách," sdělil Jiří Frélich z Chodova.

Osvěžte se v bazénu

Co se týče bruslení například v KV Areně, zde je to možné jen klasicky o víkendu, protože ledová plocha patří v pátek tréninku hokejového týmu HC Energie.

V Bazénovém centru si ale děti i rodiče přijdou na své.

„Zítra bude plavecký bazén otevřen tak, jako by byl víkend. To znamená, že bude otevřeno od 9:00 a v provozu budou úplně všechny atrakce," uvedl Roman Maleček, jednatel KV Areny.

Toulky astrologií

Zajímavý program pro děti a jejich rodiče připravila také pro den volna karlovarská hvězdárna.V pátek jsou zde například na programu Pohádky pod zimní oblohou, které v hvězdárně začínají v 18:00 a o hodinu a půl později Pohledy do zimního nebe.

Je libo pohádku?

Reprízu animované pohádky Zvonilka: Tajemství křídel můžou zítra zájemci zhlédnout v Kulturním domě v Ostrově. „Jedná se o fantastický příběh, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje své tajemství, a to, že Zvonilka má sestru," říká Martina Pavlasová z domu kultury. Repríza začíná v 17:30.