A to až do 5. června. V tentýž den večer budou výsledky vyhlášeny. Tradiční akce se letos koná už po patnácté a v uplynulých čtrnácti letech bylo přihlášeno celkem 371 staveb a projektů. Uvedla to Anna Vlášková, manažerka pořádajícího Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary.

Počet přihlášek je obdobný jako v minulých letech. O přízeň odborníků i veřejnosti letos soutěží nově realizované stavby i rekonstrukce stávajících objektů. Právě mezi rekonstruovanými budovami je tentokrát jeden ze žhavých favoritů na prvenství, a to Národní dům v Karlových Varech. „Zajímavých staveb je ovšem mnohem více a jsou nejen v Karlových Varech. Zastoupeny jsou také stavby z menších měst a obcí. Například z Kyselky, Oloví, Dobré Vody nebo Hájku. Soutěží dokonce rozhledna nebo zázemí historického dolu," konstatovala Vlášková. Poznamenala, že i v tomto ročníku může veřejnost ocenit některou ze zachráněných historických památek v regionu. „Nejlepší stavby a projekty budou vyhlášeny v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje," dodala.

Ve většině ročníků se objevily i stavby společností Tima Karlovy Vary. „Je to forma, jak prezentovat naši práci a způsob, jak ukázat, co umíme. V minulosti jsme bodovali třeba s přestavbou kláštera v Ostrově. Letos jsou ve hře dvě naše stavby," uvedl ředitel firmy Zdeněk Kratochvíl.