Policisté sloužící o Štědrém dni na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje přijali 85 oznámení na lince tísňového volání. Během prvního svátku vánočního počet oznámení mírně klesl, bylo jich 78. O druhém svátku vánočním bylo v dopoledních hodinách na tísňové lince přijato na tři desítky oznámení, ale je jisté, že číslo není konečné. „Během Štědrého dne a prvního svátku vánočního byla oznámení různá. Lidé oznamovali dopravní nehody, vloupání do vozidel či různých objektů, jako například sklepních kójí, garáží nebo prodejny suvenýrů, ale také rušení nočního klidu či šarvátky mezi podnapilými,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Policisté tak vyjeli na téměř 200 zákroků na žádost občanů. Chebští policisté museli 25. prosince těsně po půlnoci řešit fyzické napadení devatenáctiletého muže. Podobné případy řešili policisté také například v Mariánských Lázních či Karlových Varech.

Dopravní policisté se nenudili v Mariánských Lázních, kde po bujarých oslavách vánočního dne usedli dva řidiči za volant. Policisté je zastavili a při silniční kontrole vyzvali, aby se podrobili dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. U obou těchto řidičů dechové zkoušky ukázaly hodnoty přes 2 promile.

Ani o vánočních svátcích se lidem nevyhýbaly dopravní nehody. „Oznámeny jich bylo na dvě desítky, ale naštěstí při žádné z nich nebyl nikdo vážně zraněn. Nejčastějšími příčinami byla nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy,“ dodal Kopřiva.

Ilustrační foto.
Pod ochranou je nově rybník i dvě rezervace