Maminka Libuše, která pracovala jako šička, ze dne na den přerušila své zaměstnání, aby se mohla věnovat nemocnému synovi. Příjem domácnosti zůstal pouze na otci Josefovi, který pracuje jako svářeč.

Jakub si prošel náročnou léčbou. Podstoupil dvě operace, při nichž mu byl vyměněn krční obratel, následované několika sériemi chemoterapie a pevným zafixováním krční páteře, které trvalo půl roku.

Po dalších 6 měsících byla jeho léčba ukončena. Následovala pozvolná rekonvalescence.

Během léčby Jakub doháněl zameškané hodiny ve škole. Do Fakultní nemocnice za ním pravidelně docházeli učitelé a doma mu rodiče zajistili doučování, jelikož nechtěl se svými spolužáky kvůli své nemoci ztrácet krok. Díky své píli úspěšně dokončil druhou třídu.

Nástup do 3. třídy si už Jakub užil ve školní lavici. Radost z uzdravení ovšem netrvala dlouho, 23. října 2015 lékaři potvrdili návrat nemoci. Následovaly další série chemoterapie a radioterapie, kterých prodělal více než padesát.

Hned v samém počátku léčby rodině nabídli v nemocnici pomoc Dobrých andělů. Pravidelné měsíční příspěvky jim dlouhodobě pomáhají hradit doplatky na léky, kvalitní potraviny, podpůrné vitamíny i doučování.

„Touto cestou bych chtěla poděkovat všem Dobrým andělům za jejich pomoc při zvládání této kruté životní situace. Nikdy by nás nenapadlo, že by nás něco podobného mohlo potkat, a že si toto období budeme muset prožít hned dvakrát“, vzkazuje paní Libuše a dodává: „Jakub ukončil svou druhou léčbu 18. listopadu minulého roku a dosud bývá ještě často unavený. Jakmile to naše situace dovolí, i my bychom se chtěli stát Dobrými anděly a aktivně finančně pomáhat lidem, kteří se ocitli v podobně obtížné situaci.“

A jak se daří Jakubovi nyní? „Jakub by rád chodil pravidelně do školy mezi ostatní děti, o což se v současné době pokoušíme. Lékaři mu v dubnu dovolili docházet na 1-2 hodiny 3x týdně. Uvidíme, jak dopadne další lékařské vyšetření a zda bude moci chodit od nového školního roku do šesté třídy již v plném rozsahu,“ doufá paní Libuše. Rodině stále pomáhají Dobří andělé, protože návrat do běžného života bývá pro pacienty pozvolný a trvá i několik let.

83 rodin z Karlovarského kraje potřebuje finanční pomoc

Nadace Dobrý anděl eviduje 83 rodin z Karlovarského kraje, které zasáhla vážná nemoc. Jedná se o rodiny, kde se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním nebo má dítě jiné závažné onemocnění, jako je například svalová dystrofie Duchenne, cystická fibróza, selhání orgánů, metabolická porucha a další.

Chcete se do pomoci také zapojit?

Zaregistrujte se na www.dobryandel.cz. Je jen na vás, jakou výši daru zvolíte. Nadace odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře, protože provoz nadace je financován ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů.