LISTOPAD

KARLOVARSKO

V karlovarské ulici I. P. Pavlova začala demolice takzvaného bývalého gestapa, objektu, který ještě donedávna využívala Policie České republiky. V roce 2016 jej zakoupila společnost IBE Properties za 30 milionů korun. Majitel, který tam chce vybudovat luxusní lázeňský komplex, ale zjistil, že při stavbě byl použitý takzvaný hlinitanový beton. Statický posudek prokázal, že budova je v havarijním stavu, a proto byl vydán demoliční výměr.

CHEBSKO

Dotaci ve výši 80 tisíc korun věnoval Karlovarský kraj Geofyzikálnímu ústavu Akademie věd ČR, který v Základní škole Skalná vybuduje geofyzikální učebnu. Částka poslouží na pořízení šesti notebooků, jež budou sloužit k zaznamenávání a měření seismické aktivity a stanou se součástí odborné učebny. Bouřlivé diskuse, osobní útoky a nenápadné výhrůžky soudy předcházely rozhodnutí o pronájmu parku Boheminium v Mariánských Lázních. Zastupitelé města nakonec rozhodli a prodloužili nájemní smlouvu současnému nájemci, společnosti Boheminium Mariánské Lázně.

SOKOLOVSKO

Dolní Nivy a nejbližší okolí zasypal sníh, zatímco o pár stovek metrů dál po něm nebylo ani památky. Šlo o takzvaný průmyslový sníh, za který může několik faktorů. Konkrétně teplota, inverzní ráz počasí a chladicí věže, z nichž stoupá do ovzduší pára.

PROSINEC

KARLOVARSKO

Jako poslední v republice byl nakonec v prosinci zvolen nový karlovarský hejtman. Stal se jím lídr koalice STAN a TOP 09, bývalý primátor Karlových Varů Petr Kulhánek. Zvolen byl ale až na šestém pokračování ustavujícího jednání krajského zastupitelstva. Nová krajská koalice má 25 členů a tvoří ji STAN, Piráti, Místní, SNK1, člen VOKu, ODS a KDU-ČSL.

CHEBSKO

Dvě dotace ve výši 27 milionů korun získalo město Cheb na rekonstrukci dvou škol.

Díky těmto dotacím, které pokryjí 90 procent nákladů, vzniknou v obou školách moderní výukové prostory.

Další otřesy půdy zaznamenali na Chebsku odborníci z Geofyzikálního ústavu Akademie věd v Praze. Nejsilnější záchvěv země nastal v neděli 20. prosince, kdy dosáhl hodnoty magnituda 2,7.

SOKOLOVSKO

Senátoři slibují pomoc sokolovskému regionu. Nový podvýbor v Senátu se bude poprvé v historii systematicky věnovat dosud často přehlíženým oblastem v příhraničí a regionům, kde probíhala nebo probíhá těžba. Všichni senátoři podvýboru pocházejí z těchto oblastí nebo v nich žijí.