Ředitel školy Bohuslav Peroutka to sice úplně naplno neřekl, ale určitě se příliš nespleteme, když řekneme, že asi tím nejlepším dárkem by byla rekonstrukce školního hřiště. To současné už nevyhovuje potřebám školy, která nabízí rozšířenou výuku tělesné výchovy pro sportovně nadané. A její studenti dosahují ve sportovních kláních všeho druhu, a nejen v nich, velmi dobrých výsledků.

Podle Peroutky je školní sportovní areál už za zenitem a potřeboval by rekonstrukci. Zvláště citelně chybí například kvalitní atletický ovál pro trénink běžeckých disciplín. „Rekonstrukce hřiště je odhadovaná na zhruba sedm až osm milionů korun. Už máme hotový projekt, teď už zbývá sehnat peníze a začít. Snad se povede sehnat finance od našeho zřizovatele, Karlovarského kraje,"uvedl ředitel.

Pokud se povede projekt realizovat, vznikne v areálu školy moderní sportoviště, které by patřilo k nejlepším v Karlových Varech. Kromě běžeckého oválu se počítá rovněž se hřišti na malou kopanou, házenou či basketbal. Chybět nemá ani sektor pro vrhače koulí či diskem.

Vlastní oslavy významného jubilea jsou naplánované na 16. a 17. října. V první den je připravený v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli koncert Karlovarského dívčího sboru. Hlavní část oslav se uskuteční v sobotu ve škole. Připravena jsou kulturní vystoupení žáků, setkají se bývalí i současní zaměstnanci a studenti. Oslavy skončí plesem v Lidovém domě.