Soutěž je mezinárodní a vyhlášení absolutního vítěze probíhá každoročně jako součást předávání filmových cen Jameson Empire Awards v Londýně. V České republice se tato soutěž konala tento rok již podruhé. Vyhlášení proběhlo, stejně jako minulý rok, v Jameson Festival Lounge na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Českým vítězem byl minulý rok Petr Brunner a jeho Forrest Gump. Vítězem mezinárodního finále na jaře 2012 se stal krátký snímek Black Swan (Černá labuť) Indiry Suleimenové z Kazachstánu.

Vítězný film, který bude reprezentovat Českou republiku letos v mezinárodním finále, je Vřískot Petra Černého.

Porota ve složení Tereza Spáčilová (novinářka, Reflex), Jakub Kohák (filmový režisér a herec), Marek Dobeš (filmový režisér a producent) a Biola Wyrwas (Jameson Brand Ambassador) totiž vybrala z finálové trojice vítězné video v české části soutěže Jameson Done in 60 Seconds.

Porotci vybírali z trojice krátkých filmů a rozhodovali se mezi Rear Window (Okno do dvora, Jiří Skovajsa), Terminátorem 2 (Martin Stuchlý) a Vřískotem (Petr Černý). Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého.

Kvality vítězného filmu shrnuje Tereza Spáčilová, která byla jako jediná v porotě soutěže také minulý rok: „Favoritů bylo určitě více, ale když jsme viděli Vřískot, měli jsme jasno. Petrův krátký film v sobě spojuje vtip, originalitu i profesionalitu. Vystihuje nejen obsah filmu, ale také charakter celé filmové série a k ní navázaného kultu a díky nejrůznějším odkazům je ve videu neustále co objevovat. Verdikt tento rok nevzešel z diskuze a dohody, ale z tajného hlasování, takže nebyla možnost ovlivňovat nebo smlouvat, ale věříme, že vyhrál ten nejlepší."

„Původně jsem chtěl udělat minutovou verzi Evil Dead, ale když jsem na internetu viděl, kolik minutovek tohohle filmu už existuje, rozhodl jsem se spontánně spíše pro Vřískot. Říkal jsem si, jak by jako bylo fajn, kdyby se na konci ukázalo, že to všechno neměl na svědomí někdo v kukle, ale další známá postava z jiného kultovního filmu Wese Cravena, Freddy Krueger," s úsměvem popisoval vítěz Petr Černý svou minutovou verzi kultovního hororu.

Petr Černý a jeho Vřískot tak budou reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále Jameson Done in 60 Seconds, které proběhne v rámci předávání filmových cen Jameson Empire Awards na jaře 2013 v Londýně.