Druhé největší město na Karlovarsku bude mít ovšem starostu neuvolněného, protože Bureš bude i nadále působit jako uvolněný radní kraje pro oblast zdravotnictví. Ostrov bude mít dva místostarosty. A to Jitku Samákovou (ANO), která bude stejně jako Bureš neuvolněná, a Marka Poledníčka (Ostrováci.cz). Pouze ten bude pro svou funkci uvolněn.

Právě fakt, že starosta bude neuvolněný, kritizovali někteří zastupitelé z opozice. Podle někdejšího starosty Pavla Čekana (HZHROM) by město se 17 000 obyvateli mělo mít minimálně dva uvolněné členy vedení města. Podle Čekana je to urážka funkce starosty.

Starosta Bureš ale v novém pojetí funkce problém nevidí. „Starostou jsem byl v Ostrově osm let a od té doby jsem byl stále zastupitelem. Není to tedy pro mě nic nového, co bych se musel dlouho učit, a při dobré organizaci práce se to zvládnout dá,“ dodal Bureš. Rada města má sedm členů, tedy stejně jako doposud.

Volby v Ostrově vyhrálo Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst s lídrem Pavlem Čekanem a se ziskem pěti mandátů. Silnější koalici pro jednadvacetičlenné zastupitelstvo, než mají ODS, ANO, Ostrováci.cz a ČSSD, ale vytvořit nedokázalo.