Jarmark se uskuteční již po dvanácté na prostranství před kostelem sv. Martina v Nejdku. Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit.

„V tento předvánoční čas se můžete přijít setkat s přáteli a pobýt v prostředí provoněném jehličím, medovinou a vánočními perníčky. Program jarmarku bude opět bohatý. Uslyšíte dobovou hudbu, uvidíte šermíře, několik divadelních představení, zahřejete se tradiční čočkovou polévkou, uvidíte staročeské zvyky a oblečení, nakoupíte dárky u našich stánků,“ uvedla Vladimíra Satýnková, pověřená vedoucí odboru kultury nejdecké radnice.

Podle ní se děti mohou těšit na program, který připravují obě nejdecké základní školy. „Každoročně připravujeme soutěž pro veřejnost, v loňském roce to byla soutěž Perníkový Nejdek, která se těšila velkému zájmu, a letos je připravena soutěž pro ty, kteří rádi tvoří s názvem Adventní kalendář. Knihovna též připravuje tradiční soutěž mezi školkami, školami, zájmovými kroužky a sdruženími, letos pod názvem Hvězdování. I pro letošní jarmark jsou připravené doprovodné akce. Patří mezi ně například nedělní koncert v evangelickém kostele, výstava paličkovaných krajek v městské knihovně, praktická ukázka paličkování s názvem Dlouhá noc v nejdeckém muzeu,“ dodala úřednice nejdecké radnice.

Zajímavost připravilo i Občanské sdružení Jde o Nejdek. To připravilo na sobotní odpoledne ve 13:30 hodin slavnostní odhalení pamětní desky Josefa Pilze, autora knihy Dějiny města Nejdku. Tato deska bude odhalena na domě čp. 557 na náměstí Karla IV., kde žil Josef Pilz v období let 1905 až 1941.