Například Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR spuštění železničního provozu vítá, ale kritizuje, že vlečka nevede až do závodu firmy.

„Rozhodnutí KMV vítáme. Začínají přepravovat třicet procent produkce, náš cíl je přimět Mattonku k přepravě sta procent produkce. Vlečka by měla vést až do výrobního areálu tak, jako dřív. Pouze bez kamionů mohou být lázně opět lázněmi," řekl Martin J. Kadrman, víceprezident asociace.

Tomu se také nelíbí, že byla před několika lety vlečka zrušena a nyní nákladně obnovena. „Je zřejmé, že když rodina Pasquale v roce 1998 rušila vlečku, nepočítala s jejím znovu zprovozněním. Otevření vlečky je vítězstvím zdravého rozumu a tlaku veřejnosti," doplnil Pavel P. Ries, prezident ASORKD.

Generální ředitel minerálních vod Alessandro Pasquale však kritiku odmítá. „Jsou to lidé, kteří kritizují úplně vše, co uděláme. Proto je mi líto, že ani v tomto případě nemají žádné kladné slovo," okomentoval situaci ředitel. „Navíc těch pár metrů, které absolvují nákladní auta k vlečce by nemělo v Kyselce nikoho rušit. Je to na opačné straně obce a ne tedy v centru," doplnil Pasquale s tím, že se bude v budoucnu například řešit, jak vodu přivést přímo k vlečce a ve hře jsou podle něj i další varianty.