Nejhůře podle mapy kriminality dopadl Cheb venkov, naopak na druhém konci tabulky stojí Nejdek. V tabulce ale Karlovarský kraj vynikl. Může se pochlubit největším procentuálním výsledkem objasnění trestných činů v celé České republice. V řeči čísel to je o dvacet procent více, než je republikový průměr.

Nová interaktivní mapa porovnává počet trestných činů, které převádí do takzvaného indexu kriminality. Ten o tom, kde je a kde není bezpečno, vypovídá mnohem lépe než pouhé počty zločinů v oblasti spadající pod konkrétní policejní obvodní oddělení.

A jak si v tabulce vedou dříve okresní města? První v žebříčku nebezpečnosti jsou samozřejmě Karlovy Vary. Zde od ledna do října bylo spácháno 1806 trestných činů s tím, že 64 procent všech případů bylo objasněno.

Nedaleký Sokolov se může pochlubit o dvě třetiny menším počtem trestných činů než krajské město. A i míra úspěšnosti v odhalování hraje Sokolovákům do karet. Zdejší policisté odhalili každý sedmý zločin z deseti. Nachlup stejná čísla v objasnění zločinů mají i chebští policisté, co se týče skutků spáchaných v jejich městě. Jen je jich oproti Sokolovu o celou šedesátku více. Naopak nejlepšími policisty se může pochlubit Loket. Příslušníci zdejšího policejního sboru se činili a jejich výsledek, a to 85 procent objasněných trestných činů, vypovídá vše. Naproti tomu by jejich kolegové z Mariánských Lázní měli trošku přidat. Jejich výsledek 59 procent je jeden z nejmenších v kraji.