Na Božím Daru včera začali s razítkováním tradiční Ježíškovy pošty. Do místního infocentra proudí pohledy, dopisy a přání nejen z Čech, ale i Slovenska, Německa, Nového Zélandu, nebo Argentiny. „Každým dnem přichází spousta zásilek. Vyřídíme jich až 1250 denně,” konstatovala Daniela Sedlačíková z božídarského infocentra. Podle ní bude s blížícími se Vánoci přání a dopisů ještě přibývat. „Na druhou stranu je pravda, že spousta lidí nám posílá přáníčka k orazítkování po celý rok, ale v těchto týdnech to kulminuje,” dodala. Ježíškova pošta bude v infocentru na Božím Daru fungovat až do 23. prosince.

Na Boží Dar chodí přání i z Argentiny

Ježíškova pošta je velmi vyhledávanou od lidí nejen z Čech, ale i mnoha dalších států. Zaměstnanci infocentra mají od včerejška do Vánoc plné ruce práce. O vánoční razítka Ježíškovy pošty je totiž obrovský zájem a to i z daleké Argentiny.
„Opravdu se teď skoro nezastavíme. Razítkujeme denně 1250 zásilek. V tomto předvánočním čase nám chodí až dvacet kilogramů pošty denně,” potvrdila Daniela Sedlačíková z božídarského infocentra.

Přání, dopisy i pohledy dorazily na Boží Dar také ze Slovenska, Německa, Nového Zélandu nebo Argentiny. „Je vidět, že Češi mají asi známé opravdu všude a Ježíškova pošta lidi skutečně láká a zajímá. Jsme samozřejmě moc rádi,” doplnila pracovnice.
Výjimkou nejsou ani případy, kdy si lidé pro orazítkovaný pohled i přímo do infocentra přijdou. „Ježíškova pošta je pro mě dnes premiéra. Chtěl jsem orazítkovat pohled pro mou dceru,” řekl Aleš Novák, který na Boží Dar dorazil z Odolené Vody. „Určitě to má obrovskou symboliku a právě Boží Dar jako pěkné a zajímavé místo tomu dodává kouzlo,” doplnil Novák.