Na celkovou rekonstrukci čeká také Základní škola na náměstí Karla IV., jejíž součástí bude i sloučení se základní uměleckou školou. V tuto chvíli probíhá zadávací řízení na zhotovitele I. etapy této velké investiční akce. V minulém měsíci začala modernizace jídelny Základní školy Karlovarská.

„Čeká nás tu opravdu mnoho práce. Budeme dělat kompletně celou vnitřní instalaci rozvodů, budovu budeme zateplovat. Samozřejmostí této akce je také pořízení zbrusu nového gastro vybavení. Jídelna to už opravdu potřebovala,“ vysvětlila starostka Nejdku Ludmila Vocelková.

Rozsáhlá akce bude stát 36 milionů korun. Město už modernizaci zahájilo a snaží se, aby co nejméně zasáhla do běžného provozu školní jídelny. „Školu navštěvuje hodně dětí, aktuální počet je 402 žáků. Budeme se proto snažit, aby byl nový školní rok zahájen už v nové školní jídelně,“ poznamenala nejdecká starostka.

Roční rozpočet Nejdku se nyní pohybuje kolem 110 milionů korun, náklady na rekonstrukci školní jídelny nejsou rozhodně zanedbatelnou položkou. Proto se podle starostky Nejdek snaží, aby na modernizaci získal dotaci. O tu město požádalo na ministerstvu pro místní rozvoj.

Základní škola Karlovarská bývá také označována jako Škola na sídlišti. Její výstavba byla zahájena v roce 1965 právě v souvislosti se vznikem sídliště. Původní kapacity zařízení byly dvojnásobné než ty současné. Škola byla totiž otevřena pro 920 žáků a a její původní název byl III. ZDŠ Nejdek, prvním ředitelem byl Karel Uzel. Po sametové revoluci došlo ke změně názvu, a to na nynější Základní škola Karlovarská.