Dvacetiletého sametového výročí se Jindra Konečný už nedožil. Zemřel 20. března letošního roku. Po Jindřichu Konečném město zároveň pojmenuje ulici Na Vyhlídce, kde nové byty staví družstvo Tyršova. Uvedl to primátor Werner Hauptmann (ODS).

„Pojmenování ulice po Jindřichu Konečném už zastupitelstvo schválilo. Pamětní desku hodláme umístit na objektu města před hlavní poštou. Tedy tam, kde se lidé v revolučních dnech scházeli. Slavnostní odhalení jsme naplánovali na 17. listopadu,“ uvedl. S rodinou Jindry Konečného magistrát prý tuto záležitost konzultoval.

Podle Jitky Arnoldové z odboru lázeňství a kultury je výroba památníku nyní ve stadiu zadání. „Vše je ve fázi technickych příprav. Pamětní deska bude z patinovaného bronzu a vyrobí ji firma Grizly Svatopluka Vaňátka. Vše už schválila rada města, ale konečné umístění desky musíme ještě dojednat s památkáři,“ vysvětlila.

Vedení magistrátu se tak zřejmě po dvaceti letech poprvé před poštou setká s organizátory mítinků, kteří vzpomínkové akce na listopadové události pořádají každoročně. „O zábor prostranství jsem už požádal,“ potvrdil konání shromáždění před poštou Jiří Kotek.

Program akcí, které město pořádá k letošnímu Dni studentstva, je pestrý. „V úterý 17. listopadu je na patnáctou hodinu naplánováno slavnostní odhalení pamětní desky Jindřichu Konečnému a večer se bude v sále Alžbětiných lázní konat tematicky zaměřené pásmo divadel malých forem. Vystoupí zde Divadlo Dagmar a Divadelní studio D3,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí radnice.

Ve středu 18. listopadu se bude konat beseda studentů Prvního českého gymnázia se spisovatelkou Lenkou Procházkovou v městské knihovně v ulici I. P. Pavlova, a v ten samý den je na dopoledne připraven sportovní turnaj v košíkové chlapců o „Pohár primátora“ na Střední průmyslové škole keramické a sklářské. Ve čtvrtek budou o tento pohár soutěžit dívky.

V pátek 20. listopadu budou akce ke Dni studentstva pokračovat Podzimním Voskar Festem na Husovce. „Zde se bude konat divadelní soutěž školních souborů na téma William Shakespeare, vystoupí taneční formace Rapresent, na programu jsou graffiti show s DJ´S, koncerty Liwid (pop-rock), Bambasano(mc´s) nebo Bratři v triku (hip hop) a další skupiny,“ dodal Kopál.

Výstavu k dvacetiletému výročí 17. listopadu organizuje také karlovarské muzeum a k tomuto výročí připravuje historik Jan Nedvěd knižní publikaci Cesta ke svobodě 1989. „Jde o soubor fotografií, dokumentů a rozhovorů s přímými účastníky těchto událostí. Kniha má osmdesát stran a vyjde v nákladu pět set kusů,“ sdělil historik.