Jiří Vaněček, který je krajským předsedou ODS v Karlovarském kraji od roku 2012, bude tuto funkci vykonávat i po další dva roky. Od roku 2010 je také předsedou ODS ve svém domovském místním sdružení v Karlových Varech. Rovněž zastává funkci člena výkonné rady ODS a je karlovarským městským zastupitelem.

Podle Stanislava Grossera, regionálního manažera ODS, ke změnám v krajské ODS nedošlo ani na postech místopředsedů. Těmi zůstali místostarosta Chebu Michal Pospíšil a bývalý místostarosta Horního Slavkova Petr Čavojský. Regionální sněm i zvolil i novou regionální radu.

"Jako největší prioritu pro následující měsíce vidím uspět v krajských volbách a zúročit tak dobrou práci, kterou naši zástupci ve vedení Karlovarského kraje dlouhodobě dělají,“ uvedl Vaněček, jenž je současně lídrem kandidátky ODS s podporou TOP 09 v Karlovarském kraji.

ODS a TOP 09 jdou do krajských voleb společně. Dohodu o spolupráci už podepsali krajští předsedové Jiří Vaněček a Lukáš Otys. Uskupení se bude prezentovat pod značkou ODS s podporou TOP 09. „Cílem bylo vytvořit silný pravicový subjekt, který má šanci krajské volby vyhrát a posunout Karlovarský kraj dál,“ uvedl Jiří Vaněček.

„Ve volebním programu představíme celou řadu věcí, které z Karlovarského kraje udělají lepší místo pro život,“ řekl krajský předseda TOP 09 Lukáš Otys. Jedničkou na kandidátce bude krajský předseda ODS a karlovarský zastupitel Jiří Vaněček, dvojkou místostarosta Chebu Michal Pospíšil, trojkou poslanec Jan Bureš, čtyřkou krajský předseda TOP 09 Lukáš Otys a pětkou náměstek hejtmana Karel Jakobec. Hlavními tématy, na které se zaměřuje volební program, je zajištění dostatku lékařů, dotáhnutí D/6 a více investic do  dopravy. "Investujeme do vzdělání, chtěli bychom zřídit universitu pro Karlovarský kraj, prosadit vyšší mzdy a méně dávek," uvedli představitelé obou politických stran s mottem ´Kde vláda nemůže, tam kraj pomůže´.