Musí vám být přes šedesát pět let a musíte mít trvalý pobyt v Nejdku nebo ostatních místních částech podkrušnohorského města. Město Nejdek usiluje o zařazení tohoto projektu mezi slevové výhody krajského Senior Passu. „Máme v rozpočtu vyhrazeno na doplacení jízdného dopravci 125 000 korun. Počítáme ale s tím, že výdaje na jízdné budou ve výši maximálně 5 000 korun měsíčně,“ informoval místostarosta Jan Tóth.

O novou slevovou kartu je podle místostarosty obrovský zájem. Jen za necelé dva týdny, co byl projekt spuštěn, se přihlásilo šedesát seniorů. „V minulosti se již místní na podobnou slevu na městskou dopravu dotazovali. Nebylo jim ovšem vyhověno ani vysvětleno, zda to lze nebo ne. Nyní je pro ně využívání potřebných věcí zase o něco příjemnější a hlavně levnější,“ dodal místostarosta.

Vyřízení průkazky je možné u místostarostů města, Ludmily Vocelkové a Jana Tótha. Přijít za nimi můžete každé pondělí a úterý od 9 hodin do 11:30 hodin a ve středu mezi 9. hodinou a 16. hodinou.

Druhá možnost je kontaktovat místostarosty pomocí emailu na l.vocelkova@nejdek.cz nebo j.toth@nejdek.cz.

Když si půjdete průkazku zařídit, nezapomeňte si s sebou vzít svou aktuální fotografii a občanský průkaz. Slevu ale lze zatím uplatnit výhradně jen na autobusovou dopravu Cvinger bus, a na konkrétní spoje tohoto dopravce. Využít slevu na základě předložené, nepřenosné průkazky můžete na trase Nejdek, Lesík, Bernov, Fojtov, Pozorka a Suchá.

Slevu nebude možné využít na spoje mimo katastrální území města například do Karlových Varů, Nových Hamrů a podobně.

Karlovarská karta
MHD výrazně zjednoduší nákup časových kupónů