Ještě ani nezačala mistrovská soutěž a v Karlových Varech se už hledá trenér. Dosavadní kouč Juraj Šimurka přistoupil na nabídku Karla Jarolíma a odcestoval za ním do Saúdské Arábie, kde by se měl stát trenérem tamních brankařů. Na první mistrovské utkání v ČFL, které 1. FC hraje v Roudnici, tak mužstvo připravuje asistent Karel Tichota. „Momentálně klub usilovně jedná a hledá za pana Šimurku náhradu,“ řekl na úvod Karel Tichota.


Třetiligové mužstvo připravuje Karel Tichota. „Už jsem vedl nějaké tréninky. Předpokládám že by se ale měl na zítřejším tréninku mužstvu představit nový kouč,“ pokračuje Tichota.


Jak se podařilo Deníku zjistit. Nabídku na angažmá dostal Stanislav Purkart, který v minulosti už jednou Karlovy Vary vedl a jeho kroky následně směřovaly do Sokolova. Jako hlavní trenér Baníku skončil 13. záři 2010, poté co Sokolov prohrál s Hlučínem 2:3. „Musím přiznat, že jsem nabídku dostal, ale nedokážu odpovědět, zda na ní kývnu nebo ne. Musím si vše rozmyslet a seznámit se všemi okolnostmi,“ připustil Stanislav Purkart.


Karlovy Vary a Sokolov by se ještě více provázaly. Mezi kluby putují už hráči. Od teď by to byli i trenéři. „Pokud se podívám na model farmy, tak je to co se týče hráčů výhoda. Máte možnost někam sáhnout a posílit se,“ přemýšlí Purkart nad situací v lázeňské metropoli a pokračuje: „Na druhou stranu klub ztrácí nějakou svoji suverenitu. Co se týče situace okolo Karlových Varů, tak model farmy byl asi jediné řešení. Doneslo se mi, že by jinak ani soutěž nepřihlásili.“


Karel Tichota připustil, že odchod trenéra těsně před začátkem mistrovské sezony je problém. „Juraj Šimurka sám osobě byl osobnost. Na jaře dokázal naše mužstvo zvednou a někam ho popostrčit. Je to citelná ztráta,“ přiznal.


V neděli čeká 1. FC první 'mistrák' na hřišti Roudnice. Zápas začne v 17 hodin. „Už v posledním zápase jsme hráli v ustáleném složení. Nemáme široký kádr, takže budeme spoléhat na pomoc Sokolova. Naším cílem je bodovat. Pokud přijdou Čada a Benda a hráli tak jako v Žatci, tak by to bylo dobré,“ dodal.