Nejenže jste si mohli najít poklad, který se hodí přímo vám, ještě jste si užili přátelskou atmosféru. V doprovodu vůně kávy a vánočních koled jsem se dala do hledání té pravé kabelky. Oči mi přecházely a já netušila, kam dřív sáhnout. Tu černou koženou, nebo tu vínovou se střapci. Obě! Všechny, které jsme se rozhodly hledat a najít ten pravý kus, dávaly jsme se do řeči, smály se, porovnávaly úlovky a litovaly ty, které na veletrh nedorazily a promarnily svou příležitost. Jednou z těch, které si nakoupily kabelky, ale i bižutérii, byla Jitka Pinkasová. Měla to štěstí, že do Becherplatzu zašla prakticky jen díky dílu náhody. „Nevím, kde mi oči stojí. Už jsem si koupila jednu kabelku, a teď jsem si našla další," řekla Jitka Pinkasová. Společně jsme se přehrabovaly v košíku s náramky, náušnicemi a řetízky. Do toho nám sekundovala Helena Tomanová, díky které jsme nakonec našly kousky, o kterých jsme ani nevěděly, že je hledáme. Helena rozdávala úsměvy na všechny strany a my zvesela nakupovaly.

Aby taky ne, vždyť za utržený výtěžek se koupí speciální bublinkový válec pro Denní centrum Mateřídouška v Chodově. Během hrabací chvilky k nám dokonce dorazila paní, která delší dobu pozorovala cvrkot kolem. Nic nechtěla, jen přišla a přispěla, aniž by si cokoliv koupila. A nebyla jediná, takových jako ona bylo za víkend hned několik.

„Během té doby, co Kabelkový veletrh organizuji, ženám v kraji došly kabelky, a tak jsme rozšířili sortiment i o pásky, šátky, desky a další poklady," řekla Tomanová. Na své si ale přišli i muži, kteří dorazili se svými drahými polovičkami, protože kromě posezení si mohli projít i vinylové desky.