Na Karlovarsku bude letos s Deníkem zpívat pět sborů. Jedním z nich je dětský pěvecký sbor Káčata z Radošova, který přijde koledy zazpívat ve středu v 18 hodin před radošovský kostel.

„Každý rok máme před Vánoci hodně akcí a rádi jsme se připojili,“ říká učitelka a vedoucí sboru Kateřina Jurečková. Přijde ke kostelu s pětadvaceti žáky a očekává, že si koledy přijdou zazpívat také lidé z obce. „Koledy máme nacvičené, už jsme byli zpívat dědečkům a babičkám, zpívali jsme na trzích a nyní budou koledy s Deníkem. Náš největší koncert pak bude 23. prosince v radošovském kostele,“ dodává Kateřina Jurečková.

Do akce Česko zpívá koledy s Deníkem se vedle Káčat z Radošova zapojí i Svaz postižených civilizačními chorobami v Abertamech, obec Chyše, Lidový sbor z Velkého Rybníka Cantus De Velas a město Karlovy Vary. Na Mlýnské kolonádě společně s Deníkem a karlovarskými radními včetně primátorky města Andrey Pfeffer Ferklové zazpívá Pěvecký sbor ze ZŠ a ZUŠ Šmeralovy ulice, který vede Miroslava Lendělová.

Ilustrační foto.
Jednají o zcela novém mostě