Bývalé vedení města sice ještě před volbami vybralo, aniž by restaurace stála, jejího provozovatele, ale nové vedení radnice toto výběrové zřízení zrušilo. Je totiž téměř jisté, že Café Rolava, jehož stavba letos začala, nebude v brzké době dokončeno. Na místě, kde má stát, je zatím jen rozhrabaná zem.

Stavební firma narazila při zemních pracích na staré betonové brouzdaliště, o němž nikdo nevěděl. Následovaly dohady mezi stavaři a městem, které vyústily k ukončení akce.

„S firmou ukončíme smlouvu dohodou jejíž součástí bude i nějaké finanční vyrovnání. Její podoba teprve vzniká,“ uvedla náměstkyně primátorky Hana Zemanová.

Nabízí se otázka, proč nebyl před zahájením stavby proveden geologický průzkum, který by mohl bývalý bazén odhalit. Podle náměstka primátorky Tomáše Trtka se ale u staveb tohoto typu průzkum nedělá.

„Je fakt, že se provádělo na místě asi šestnáct sond kvůli zjištění případného výskytu radonu. Ovšem ani jedna ze sond na beton shodou okolností nenarazila,“ konstatoval Trtek.

Zemanová poznamenala, že s největší pravděpodobností bude akce Café Rolava nakonec realizována, i když ona se s ním úplně neztotožňuje. „Je otázka, jaké zařízení by vlastně mělo na Rolavě být. Původní projekt na Café Rolava ale asi není důvod měnit. Teoreticky by se mohlo s novou firmou začít stavět v příštím roce,“ poznamenala Zemanová.

Za stavbu Café Rolava mělo město zaplatit kolem šesti a půl milionu korun.

Ilustrační foto
Město musí zaplatit pokutu