Každého, kdo vstoupil včera do truhlárny karlovarské Střední odborné školy stavební, okamžitě zaujala přátelská soutěžní atmosféra a vůně dřeva. Konal se zde totiž 10. ročník soutěže O hoblík Káji Hoblíka.

„Jsme rádi, že se soutěž podařilo opět uspořádat. Pomohl nám s ní například Karlovarský kraj, který nás podpořil,“ řekl Jan Kümmel, zástupce ředitele školy.

Na soutěžící nečekal pouze praktický úkol, ve kterém měli dokázat své truhlářské umění, ale také teoretický test znalostí. „Soutěžilo osmnáct žáků a celkem zde bylo devět družstev. Ta byla nejen z Karlovarska, ale také například z Plzně nebo středních Čech,“ doplnil informaci zástupce ředitele.

Praktický test byl zaměřený na konstrukční spoje. „Jsem moc rád, že jsem se této soutěže zúčastnil. Vždy je dobré setkání s kolegy ze stejného oboru, ale jiných měst. Je to také hodně o vzájemném předávání zkušeností,“ pochvaloval si Ondřej Polák, žák druhého ročníku, který přijel ze Sušice.

Střední odborná stavební škola byla dějištěm i dalších soutěží. „V úterý 6. března se konalo krajské kolo 2. ročníku celostátní odborné soutěže KOVO Junior 2012 – zámečník, organizované Cechem KOVO ČR. Soutěže se zúčastnili žáci 3. ročníků oboru zámečník ze středních škol Karlovarského kraje. Žáci absolvovali test z teoretických znalostí a v praktické části soutěže vyráběli ocelový trojúhelník,“ řekl Michal Vachovec, ředitel školy.

„Konalo se i krajské kolo celostátní odborné soutěže Učeň instalatér 2012, organizované Cechem topenářů a instalatérů ČR,“ doplnil informace ředitel Vachovec.