Město Jáchymov trpělo dlouho spoustou projíždějících kamionů. Ty se podařilo omezit pouze na vozy do 10 tun, ale nyní se lidé bojí, že rekonstrukce a rozšiřování silnice nad Jáchymovem by mohly přivést kamiony opět do města.

„Kamiony bych už zde znovu nesnesl. Dělaly hluk a také narušovaly statiku místních domů. Doufám, že zkvalitnění silnice sem kamiony znovu nevrátí,“ komentoval situaci jeden z obyvatel Jáchymova.

Podle starosty Jáchymova Bronislava Grulicha však radnice z kamionů strach nemá. „Myslím, že tato obava lidí je lichá. Nic podobného nepředpokládáme,“ řekl starosta Grulich.

Jáchymovu hrají do karet i znalecké posudky. „Oba posudky mluví jasně o tom, že jsou kamiony pro město škodlivé. To potvrzuje jak posudek od experta na silniční dopravu, tak od důlního technika,“ dodal jáchymovský starosta.

Podle něj by se na nařízení, že městem mohou projíždět pouze vozidla do 10 tun, nemělo nic měnit. „Pokud by se něco takového chystalo, budeme se zcela určitě proti tomuto ohrazovat. Kamiony zde v zájmu města nechceme. Navíc i lidé by byli určitě proti, a navíc experti mluví jasně v neprospěch náklaďáků,“ ujistil jáchymovský starosta Bronislav Grulich.