„Děti vyráběly hudební nástroje, zpívalo se s kytarou a připravovali jsme společný tanec na ústřední píseň skupiny Liwid 'Amélie', kterou se všichni naučili, aby ji pak společně zazpívali jako překvapení pro diváky,“ uvedla vedoucí vychovatelka školní družiny Radomíra Suraová. Jednotliví muzikanti z kapely se pak věnovali budoucím hudebním nadšencům hrálo se na bicí, na elektrickou kytaru i na basovku. Pro kluky bylo velkým zážitkem, že si domů odnesli trsátka, paličky a podobně.

„Vyráběly se placky s logem skupiny Liwid a po vydatné večeři vypukl hlavní program, Koncert pro páťáky. Bylo to takové pomyslné rozloučení s žáky 5. třídy, kteří odchází na II. stupeň, i s jejich rodiči, kteří jim byli velkou oporou,“ dodala vychovatelka s tím, že hudební program rozjížděla začínající kapela Luka. Na akci se pak zpívalo a tančilo až do 21:00 a klidně by se dalo pokračovat dál, ale ráno všechny čekaly školní povinnosti.

„A krásná tečka na závěr. Originální placky si kapela Liwid odvezla, a až je na koncertech vydraží, tak se za utržené peníze nakoupí dobroty pro pejsky v útulku a všichni je společně půjdeme předat,“ dokončila Suraová.