Té si ve středu večer plnými doušky užívali hosté koncertu zmiňovaných interpretů v karlovarském hotelu Thermal. Většina z hostů zcela vyprodaného Velkého sálu hotelu ale asi čekala na hvězdu z nejjasnějších – Karla Gotta. Byl mezi nimi i jedenadvacetiletý nevidomý vozíčkář David Blattner. Karel Gott patří k jeho favoritům. Společně s ním si v hledišti sálu Thermalu zazpíval většinu jeho písní. „Mým snem je jednou si s Karlem zazpívat skutečně,“ netajil se svým smělým cílem David.

Středeční koncert Karla Gotta byl prvním, na který se dostal. „Asi před dvěma lety sice v Karlových Varech vystupoval s Helenkou Vondráčkovou, ale nesehnali jsme lístky,“ vzpomínal na první neúspěšný pokus setkat se se svým idolem David. Jeho písně poslouchá z výběrových CD i v rozhlase. „Teď se mi konečně poštěstilo setkat se s ním. Doposud jsem jeho hlas znal jenom z rozhlasových rozhovorů,“ dodal David Blattner. Než si ovšem mohl s Karlem Gottem potřást rukou, musel počkat, až nejzlatější Zlatý slavík rozdá desítky autogramů svým příznivcům nejen z Česka, ale i z Ruska a Německa.

Po skončení těchto povinností každého slavného umělce a po krátkém setkání s Davidem Blattnerem poskytl Karel Gott Karlovarskému deníku krátky exkluzivní rozhovor: Před nedávnem zažily Karlovy Vary vernisáž vašich obrazů. Tehdy jste mohl Karlovaráky pozdravit pouze z videozáznamu, protože jste byl na turné v Německu. Měl byste dnes pro Karlovaráky nějaký osobnější vzkaz? Osobnější vzkaz… Co se vlastně dá vzkázat celému městu? Asi bych se musel uchýlit k frázím, a to nechci! Dnes jste měl možnost setkat se s vašimi handicapovanými fanoušky. Jaká podobná setkání jsou? Dojemná a hřejivá. Umím se vžít do situace člověka, který nedokáže žít tak naplno, jako většina ostatních. Podobní posluchači mají z koncertů potěšení, a dlouho na ně vzpomínají.

A to nás interprety pochopitelně těší. Víte, my jsme tak trochu jako doktoři. Na těch několik okamžiků koncertu se postižení cítí dobře a šťastně. David projevil přání zazpívat si s vámi. Dokážete si představit, že byste si s ním „střihl“ duet? Ono to není tak lehké, jak to vypadá. Připravit duet, to dá hodně práce a zkoušení. A improvizace by mohla vyznít komicky. A v soukromí byste si s ním zazpíval? Po čtvrtce vína může být spontánní duet velice zajímavý. Muzikanti a zpěváci jsou v jednom kole. Našel jste si čas na prohlídku města? O tom je i píseň, ve které se zpívá: „Auto, hotel, scéna a tak dál.“ Zpěvák skutečně z města vidí jenom hotel, scénu a pak odjíždí.

Dnes jsem si ale udělal čas na asi půlhodinovou procházku městem. Dal jsem si výbornou italskou zmrzlinu… Nechcete snad tvrdit, že to byla vaše nejdelší návštěva Karlových Varů! To rozhodně ne! Několikrát jsem byl hostem karlovarského filmového festivalu, takže město znám. Bylo by ale lepší, kdybych se mohl zúčastnit vernisáže mých obrazů. Bohužel mi to nedovolily pracovní povinnosti.