Mrazivé počasí a napadaný sníh zkomplikoval v pondělí ráno mnoha lidem cestu do práce. Ti si stěžují, že jsou chodníky namrzlé a nejsou ani uklizené.

„Letos v zimě budeme udržovat 143 kilometrů chodníků, stezek a schodišť. Oproti loňsku je to o 46 kilometrů více. Chodníky se snažíme uklízet postupně, tak jak je to technicky a logicky možné,“ řekl Jan Kopál, mluvčí magistrátu Karlovy Vary.

„V lonském roce jsme na zimní údržbu vydali zhruba 10,5 milionů korun, na letošní rok plánujeme částku zhruba o jeden milion korun větší. Samozřejmě bude záležet na průběhu zimy. Chodníky by měly být uklizeny vždy do šesti hodin od skončení sněžení, logicky uklízet chodníky za sněhové vánice je zbytečné,“ dodal Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu..

Lidé si stěžují, že některé chodníky nejsou ani posypané a chůze po nich je nebezpečná.

„Některé chodníky jsou opravdu ve špatném stavu, nejsou ani posypané a tvoří se na nich led. Je to každý rok stejné. Provozuji stánek a vždy nám tady uklidí jen jeden úzký pruh a to tím způsobem, že sníh shrnou na strany. Tím nám spíše přidělají zbytečnou a únavnou práci,“ uvedla Kamila Snová, majitelka obchodu z Karlových Varů.

Úklid chodníku zajišťuje v Karlových Varech především firma Ave, Správa lázeňských parků. Dvě specifické ulice , Kolmou a Vyšehradskou, má na starosti úklidová firma Miluše Prokešové.