"Obdrželi jsme žádost od ženy, kterou srazil autobus. Dostala se do složité životní situace. Nadace ale ještě neměla příležitost o ní jednat," uvedl Jiří Vaněček (ODS), předseda správní rady Nadace města Karlovy Vary.

K dopravní nehodě došlo v Karlových Varech už 18. října 2021 v dopoledních hodinách. Způsobil ji řidič autobusu MHD provozovaného společností Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV). Řidič autobusu nezastavil na signál s červeným světlem „Stůj“ a pokračoval v jízdě na přechod pro chodce a způsobil, že došlo ke srážce pravé přední části jeho autobusu s poškozenou chodkyní (56 let). V důsledku dopravní nehody utrpěla poškozená těžké ublížení na zdraví.

Ilustrační foto
Nájmy v Karlových Varech podražily. Jsou o 10 procent vyšší než v Plzni

"Okresní státní zastupitelství v Karlových Varech řidiče autobusu trestně stíhalo pro nedbalostní přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," informoval jednatel DPKV Lukáš Siřínek a pokračoval: "Obviněný řidič se ke spáchání přečinu doznal, nabídl poškozené nad rámec náhrady škody hrazené pojišťovnou další finanční kompenzaci a státní zástupce nakonec trestní stíhání obviněného řidiče podmíněně zastavil se stanovením zkušební doby 12 měsíců. Řidič dále složil státním zástupcem určenou peněžitou částku určenou na pomoc obětem trestné činnosti."

DPKV s poškozenou chodkyní jednal a ženě byl řádně uhrazen celý nárok, který uplatňovala.

Muž, který ženu v říjnu roku 2021 srazil, je podle Siřínka nadále zaměstnancem DPKV. "Za sebe mohu říct, že mě celá událost velmi mrzí a je mi líto, že k nehodě došlo, což se v naší společnosti standardně nestává a za posledních deset let nedošlo k tomu, že bychom měli obdobnou nehodu," dodal jednatel městské společnosti.

.