Doslova potupné okamžiky zažívají karlovarští občanští demokraté. V komunálních volbách je drtivě porazila Karlovarská občanská alternativa (KOA), definitivně přišli o post primátora a žádný z členů ODS neusedne ani do náměstkovského křesla. Tyto členy měla ODS na magistrátu dosud dva.
Co ODS zbývá? Koalice K 20, kterou utvořila KOA s TOP 09, hnutím O co jim jde?! a ALTERNATIVOU, občanským demokratům včera sice širokou koalici nabídla, ovšem návrh omezila pouze na členství ODS v radě.

„My jsme při jednání s ODS popsali současný stav a navrhli jsme varianty. Koalice K 20 se může rozšířit o sedm hlasů ODS a vznikla by tak koalice K 27. Členové ODS by byli zastoupeni pouze v radě,“ uvedl Petr Kulhánek, lídr KOA a kandidát na karlovarského primátora.

Jak ODS na tuto nabídku zareaguje, se KOA podle Kulhánka dozví do dvou dnů. „Zatím jde stále o výměnu informací. Stejně tak budeme zítra jednat se sociálními demokraty, ale bez nabídky ke spolupráci,“ dodal včera Kulhánek. Nově utvořená koalice K 20 má vůči ODS také další námitky. „Převládají u nás výhrady vůči takzvaným starým tvářím ODS. Týká se to politiků, kteří na magistrátu rozhodovali v uplynulém volebním období,“ dodal Petr Kulhánek.

Jak se nám podařilo zjistit, tato námitka se týká primátora Wernera Hauptmanna a radního Arnošta Dontha.