Už za několik málo dní odstartuje Mistrovství Evropy ve volejbale mužů, které se koná také v karlovarské KV Areně. Právě v těchto dnech finišují poslední práce a aréna se mění ve volejbalový stánek. Ještě před samotným mistrovstvím se v hale ve středu 7. září odehraje přípravný duel mezi Českou republikou a Ruskem. Na toto utkání je vstup zcela zdarma.

„Z naší strany jsou přípravy v pořádku a nenastala žádná komplikace. Nyní už je položená palubovka a další práce se budou dokončovat o víkendu. Položí se například speciální koberce a hala se začne zdobit do volejbalového. Aréna musí být připravena nejpozději 4. září, právě na tento den je naplánován první trénink,“ konstatoval jednatel KV Areny Roman Maleček. Organizátoři akce počítají s tím, že za volejbalem přijedou do Karlových Varů tisíce fanoušků z celé České republiky.

„Zajištěno je dost parkovacích míst. K dispozici budou podzemní garáže, a to i ty, které minulý rok vyhořely. Dále mohou návštěvníci parkovat například u nedalekého obchodního centra, kde je na turnaj vyhrazeno 400 míst. Pokud by to nestačilo, jsme domluveni , že se může parkovat i u stadionu AC Start či krajského úřadu,“ dodal.

Nad akcí převzal záštitu prezident republiky Václav Klaus, který zároveň přislíbil i svou účast. „Prezident turnaj navštíví, protože má naplánovanou cestu do Karlovarského kraje. Takže některé utkání určitě uvidí na vlastní oči,“ dodal Maleček.