Lázně III, z části původním majitelem přestavěné na Spa Hotel Windsor, mají podle nového majitele stále zachovávat kvalitu lázeňské péče, nabídku rozmanitých hotelových služeb a rozvíjet kongresové a jiné kulturně společenské aktivity pro zvýšení návštěvnosti karlovarského regionu. A to jak pro lázeňské hosty, tak i pro další návštěvníky. "Společně s hotelem Romania, který rovněž patří do portfolia skupiny, budou od nynějška obě zařízení spolupracovat na tom, aby poskytovala profesionální servis všem hostům," uvedla Jana Pavlíková, mluvčí skupiny SUAS GROUP.

Podle Pavla Tomka, předsedy dozorčí rady Sokolovské uhelné a SUAS GROUP, patří lázeňství vedle tradičních průmyslových odvětví k pilířům, na kterých historicky stojí celý Karlovarský kraj. "Region nyní prochází transformací a cestovní ruch ve všech podobách bude hrát v budoucnu vedle průmyslu stále klíčovou roli, a to nejen v Karlových Varech, ale věříme, že též na Sokolovsku. Proto se i naše skupina jako jeden z největších zaměstnavatelů a aktérů, kteří se podílejí na přeměně kraje, snaží o udržení provozu lázní a věhlasu lázeňské péče. Hned na začátku naší spolupráce jsme se sešli se zaměstnanci hotelu Windsor a ujistili jsme je, že hotel zůstává v rukou regionální firmy, jejíž vedení pochází z našeho kraje. Nikdo se nemusí obávat pracovní změny, naopak celý tým se zapojí ve spolupráci s Romanií na rozšíření ubytovací kapacity a služeb v Karlových Varech," konstatoval Tomek.

Připomněl také, že skupina připravuje projektovou dokumentaci k výstavbě hotelu u golfového areálu v Sokolově. „Dokážeme si představit, že zpestříme nabídku pro lázeňské hosty o balíček spojený s golfem, kulturními a sportovními akcemi na koupališti Michal či v nedalekém Lokti," doplnil.

Na křižovatce ulic Západní a Šumavské vzniknou nové odbočovací a připojovací pruhy.
Vytížená křižovatka na Západní ulici se mění. Kruhový objezd z ní ale nebude

Generální manažerkou Windsor Spa Hotelu se stala Sylva Brouková, pod jejímž vedením se mimo jiné dostal karlovarský hotel Quisisana Palace mezi nejlepší malé butikové hotely světa, působila i v populárním Resortu Svatá Kateřina na Vysočině a v zahraničních hotelech. „Jsem velice potěšena, že mě skupina Sokolovská uhelná a SUAS GROUP oslovila ke spolupráci. Těším se na to, že s týmem zkušených a aktivních lidí ve Windsor Spa Hotelu budeme tvořit budoucnost tohoto komplexu a společně s Romanií se posuneme směrem k ještě vyšší kvalitě služeb,“ poznamenala Sylva Brouková.

V plánu je propojit plány akcí v Lázních III s programem nově otevřených Císařských lázní, které vlastní Karlovarský kraj. Ten s tímto záměrem souhlasí. „Císařské lázně chtějí ukázat nejen novou podobu noblesní památky v samotném srdci lázeňského města, ale především bychom je rádi zaplnili lidmi a vrátili do budovy život. Už nyní zveme na prohlídky a na všechny akce, jako jsou koncerty, výstavy, ale i konferenční a kongresové aktivity. A právě tady vidíme možnost využít také prostory Lázní III, které nabízejí potřebné zázemí pro akce tohoto druhu,“ uvedl Patrik Pizinger (Místní), krajský radní pro oblast regionálního rozvoje. Kolik za Lázně III Sokolovská uhelná a SUAS GROUP zaplatily, firmy nezveřejnily.

Budova Lázní III, která byla postavena ve stylu raného historismu mezi lety 1864 a 1866 za dnešní Mlýnskou kolonádou v lázeňském centru Karlových Varů, má porevoluční minulost velmi problematickou. Město celý komplex nejprve prodalo za 95 milionů korun, ovšem po volbách tuto transakci nové vedení za primátora Petra Kulhánka (KOA) kvůli nízké ceně napadlo. Soud následně rozhodl o neplatnosti prodeje a Lázně III zůstaly Karlovým Varům. V roce 2012 prodalo město Lázně III znovu firmě Veso, tentokrát už ale za 180 milionů. Staronový vlastník také zaplatil daň z převodu nemovitosti ve výši 5,4 milionu.

Budova lázní i v současnosti slouží nejen k tradiční lázeňské léčbě doplněné o moderní balneologické postupy, ale také jako významné kulturní a společenské centrum.