A to i přesto, že se na druhou vlnu pandemie zařízení připravovalo už od začátku září, kdy se vyhradilo infekční oddělení pouze pro pacienty s koronavirem a hepatitidou. Na oddělení ORL byla už před časem zřízena lůžka pro covidní a všichni zdravotníci z ORL nyní vypomáhají s pandemií.

„Od 14. října jsou zcela zastavené operace, ze šesti sálů běží pouze tři na akutní případy. U pacientů s koronavirem nyní využíváme anesteziologické sestry, na oddělení ARO pomáhají mladí lékaři. Vyzvali jsme všechny primáře, aby dali k dispozici svůj personál,“ říká šéf nemocničních lékařů Josef Mašek. Uklidňuje, že kdyby se kapacity KKN naplnily a ta už nemohla přijmout žádné pacienty, pomůžou kraji jiné nemocnice. „Jsme malý kraj, který nemá ani fakultní nemocnici. Se standardními lůžky by nám mohl pomoci konkrétně Ústecký kraj, odkud už jsem dostal příslib,“ dodává Mašek.

Premiér Andrej Babiš podle něho slibuje nákup speciálně vybavených lůžek, která by mohla být v polních nemocnicích. „Premiér ale dodal, že personál do nich si mají zajistit ředitelé nemocnic,“ uzavřel.